רשתות חברתיות. אילוסטרציה
רשתות חברתיות. אילוסטרציהצילום: iStock

משתמשי פייסבוק ואינסטגרם, שימו לב: כעת אתם יכולים לקבל אישור רשמי לחשבונות שלכם, תמורת תשלום חודשי קבוע.

שתי הרשתות החברתיות מציעות כעת אישור "וי כחול" רשמי לחשבונות של משתמשים, תמורת 11.99 דולר לחודש לכל מי יעשה זאת באינטרנט, ותמורת 14.99 דולר לחודש למשתמשי אייפון.

השקת החשבונות המאושרים תחל השבוע באוסטרליה וניו זילנד, ותתרחב למדינות נוספות ברחבי העולם בקרוב. כרגע ניתנת האפשרות לחשבונות מאושרים של משתמשים פרטיים בלבד, אולם בעתיד האפשרות אמורה להתרחב גם לחשבונות עסקיים.

מייסד "מטא", חברת האם של פייסבוק ואינסטגרם, מארק צוקרברג, אמר כי המהלך יסייע להגביר את האבטחה והאותנטיות של באפליקציות של הרשתות החברתיות.

פייסבוק ואינסטגרם הולכות בעקבותיה של טוויטר, שהודיעה על הקשת "וי כחול" כאישור רשמי לחשבונות משתמשים בחודש נובמבר האחרון תמורת 8 דולרים בחודש. "השבוע אנחנו מתחילים להשיק את 'מטא מאושר' - שירות מנוי המאפשר לך לאמת את חשבונך בעזרת תעודה מזהה ממשלתית, לקבל תג כחול, לקבל הגנה נוספת על התחזות מפני חשבונות הטוענים שהם אתה, ולקבל גישה ישירה לתמיכת לקוחות. התכונה החדשה הזו עוסקת בהגברת האותנטיות והאבטחה בשירותים שלנו", אמר צוקרברג.

השירות החדש יוצע למשתמשים בני 18 ומעלה שיידרשו להציג תעודה מזהה ממשלתית התואמת את השם והתמונה המופיעים בחשבון הפייסבוק או האינסטגרם של המשתמש.