צבי סוכות בלשכתו באביתר
צבי סוכות בלשכתו באביתרצילום: דוברות

חבר הכנסת צבי סוכות מסיעת הציונות הדתית ניצל את חסינותו והקים הבוקר (חמישי) לשכה פרלמנטרית במאחז אביתר בשומרון.

כוחות צה"ל שמאבטחים את המקום מאז הפינוי ובמקביל מונעים עליית ישראלים, איפשרו לח"כ סוכות להיכנס למאחז ולקבוע את לשכתו במקום אך עם עוזר אחד בלבד וללא מלווים נוספים. המקום הוכרז שטח צבאי סגור, אבל בעקבות חסינותו הפרלמנטרית היה יכול ח"כ סוכות להיכנס אליו.

שעה לאחר הקמת הלשכה המאולתרת, כוחות צה''ל ומג"ב פירקו אותה. באוגדת איו"ש נמצאים כעת 22 גדודים ואחד הגדודים הוצב באביתר בניסיון למנוע את העלייה למקום.

פירוק הלשכה
פירוק הלשכהצילום: ללא קרדיט

ח"כ צבי סוכות מסר: "הגיע הזמן לחזור לאביתר. בנוסף לצעדים הביטחוניים מול הטרור זהו המענה ההתיישבותי ההולם ביותר לאלה המנסים לערער את אחיזתנו בארץ ישראל בכלל ובאדמת השומרון בפרט".

"הקמתי את לשכתי החוץ פרלמנטרית כאן באביתר כדי לעקוב מקרוב אחרי מימוש ההסכם הקואליציוני עם המפלגה שלנו בנושא, זו אבן דרך לקראת החזרה המלאה לישוב כפי שהוסכם וכפי שצריך להיות".

"אני פועל בכל כוחי על מנת שהממשלה תקיים את ההתחייבות שלה להקמת ישוב קבוע כאן באדמות אביתר. המסר ההתיישבותי הברור לארגוני הטרור חייב לצאת בהקדם".

יצויין כי חבר הכנסת סוכות שנמנה על מקימי אביתר ואף התגורר בו במשך שלושה חודשים, היה ממובילי ההסכם עם הממשלה הקודמת שהבטיחה את הסדרת המאחז כחוק.

עם הקמת הממשלה הנוכחית נקבע בהסכמים הקואליציוניים שהממשלה תקדם לאלתר את מתווה אביתר שמכשיר את המקום, אך הסדרתו עדיין לא הושלמה על ידי הממשלה.