השר יועז הנדל
השר יועז הנדלצילום: ערוץ 7

השר לשעבר יועז הנדל מותח ביקורת חריפה על התנהלותו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר על רקע פיגוע הירי בתל אביב בפרט והמצב הביטחוני בכלל.

"אולי בן גביר חשב שמדובר במשחק ילדים, שהוא יכול ללכת בכל מקום ולצעוק והדברים ייפתרו מאליהם. להסתובב כל היום בתל-אביב ולהצטלם לא נותן פתרון לטרור. הטרור לא מתרשם מזה שבן גביר הולך ותוקף מפגינים - להיפך זה נותן לו מוטיבציה", אומר הנדל בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "לא צריך להיות איש מודיעין כדי לדעת שאנחנו נמצאים לפני הרמדאן ושהפיגועים הולכים, ככל הנראה, להתעצם. אם אתה לא יודע לתת להם מענה ואם אין לך תוכניות עבודה, אז בצניעות תשב, תלמד ותנסה לגבש פתרון".

הוא מצביע על האבסורד שבו מפקד מחוז תל אביב במשטרה היה צריך לטפל בפיגוע שאירע רק זמן קצר אחרי שגילה שהודח מתפקידו. "זה אבסורד שבשבע בערב אתה מדיח מפקד מחוז ובתשע בערב אתה צריך להתמודד עם פיגוע באותו מחוז".

לדבריו הצירוף של גל הטרור והמחאות הגוברות נגד הרפורמה מסוכן במיוחד. "יש פה צירוף נסיבות שהחלק הבעייתי ביותר שלו הוא הלכידות החברתית. מדינת ישראל ידעה תמיד ברגעי משבר להתלכד ולהתמודד מול אויב משותף וזה לא מה שאנחנו רואים עכשיו. השתתפתי בכל מלחמות ישראל והמבצעים מאז שנות התשעים, כחייל, מפקד ובתור מילואימניק. בכל פעם שנכנסנו לשטח, ברגעים הכי קשים כשסיכנו את החיים שלנו ואיבדנו חברים, מה שהחזיק אותנו הייתה הידיעה שעם ישראל מאחורינו.

''כל מה שהאויב שלנו רוצה זה שאנחנו נתפצל ונתפרק. בדרך הוא הולך ועושה פיגועים ומנסה להפחיד אותנו, אבל כל המטרה שלו היא לפרק את מדינת ישראל ולפגוע בחוסן החברתי שלנו. אנחנו נותנים לו פה מתנות חינם".