חבר הכנסת אריאל קלנר מהליכוד השיק היום (שני) בכנסת שדולה חדשה למאבק באנטישמיות ובדה לגיטימציה כלפי ישראל, ובעמדת השידור של ערוץ 7 הוא מספר על חשיבותה.

בדבריו הוא מציין כי השדולה מוקמת "עם דגש על נושא החתרנות המדינית וההתערבות של מדינות זרות והסיוע שלהן לארגוני דה לגיטימציה ישראלים".

ההתמקדות של קלנר והשדולה שהוא מקים צפויה להיות בארגוני שמאל קיצוני שלדבריו "קיבלו כמעט 900 מיליון שקלים בעשור האחרון. מדובר במספר מטורף. מדינות יכולות לפעול אחת מול השנייה באמצעות לחץ, שיכנוע, וועדות בינלאומיות וארגונים בינלאומיים, אבל מה זו ההתערבות הזו שלהם כשהם נכנסים למדינה אחרת ומממנים ארגונים אזרחיים שמקדמים את האינטרסים שלהם?".

קלנר קובע כי באמצעות עמותות שמאל מדינות זרות מקדמות את האינטרסים שלהן, ובחלק ניכר מהמקרים מדובר בארגוני דה לגיטימציה מובהקים. תחת הגדרה זו הוא שם את 'שוברים שתיקה', 'בצלם' וארגונים דומים "שמטילים סטנדרטים כפולים על ישראל, ומה שהם דורשים ממנה הם לא דורשים מאחרים, בוודאי לא מהאויבים שלנו. זו אנטישמיות לכל דבר ועניין".

"ארגון שבא ומכפיש את חיילי צה"ל והופך אותם לנאצים, ובחלק מהמקרים מדובר בעלילות דם בזויות ובחלק מהמקרים בסטנדרטים כפולים, הדברים עונים להגדרה הבינלאומית של אנטישמיות. כל ההשוואה המרושעת של ישראל לאפרטהייד היא אנטישמיות לשמה", קובע קלנר.

בהתייחס לעדויות חיילים במסגרת פעילות 'שוברים שתיקה' אומר חבר הכנסת קלנר כי כאשר מוציאים את דיבתה של ישראל בעולם וקובעים שמדובר במדיניות סדורה של ישראל לביצוע פשעי מלחמה ולהתעמרות בחפים מפשע "כן, אני קורא לזה אנטישמית, אוטו-אנטישמיות במקרה הזה".

על פעילות השדולה הוא אומר כי לא מקובלת עליו הפעילות החתרנית של מדינות זרות בתוך ישראל ולכן ההתמקדות צריכה להיות בהן. "אסור לנו להבליג מול הפעילויות שלהם. אנחנו צריכים לשמור על הריבונות שלנו", הוא אומר ומבטיח פעילויות בזירה הדיפלומטית ובזירות נוספות שעוד נשמע עליהן בקרוב במגמה לבלום את התופעות הללו. "המיקוד שלנו הוא לא בארגונים כאלה ואחרים אלא מול ההתערבות של מדינות זרות בשיח הפנימי של מדינת ישראל שקמה אחרי ייסורים ורדיפות".

מ'שוברים שתיקה' נמסר בתגובה לדברי ח"כ קלנר:

ברור לנו שח"כ קלנר נואש לקצת תשומת לב, אז נזכיר שהוא עוד ח"כ מהשורות האחוריות שמקדם הפיכה משטרית כדי להכשיר באמצעותו משטר של עליונות יהודית. כמו בהונגריה ורוסיה, גיבוב השטויות שהוא מפיץ הוא ניסיון עלוב ואוטומטי לחסל ארגוני חברה אזרחית שמעזים למתוח עליו ושותפיו ביקורת. ביקורת על מדיניות הממשלה היא ערך בסיסי בדמוקרטיה, והשימוש הבזוי באנטישמיות רק מדגים כמה נמוך ירדה הממשלה הזו בניסיונה להפוך את ישראל למדינת אפרטהייד. לא יעזור להם: מאות אלפי הישראלים שיוצאים לרחובות כבר מבינים היטב שבמרכז ההפיכה המשטרית עומדת פנטזיית סיפוח השטחים ושאין דרך לנתק את המאבק למען הדמוקרטיה מהמאבק בכיבוש.