חבר הכנסת ניסים ואטורי מתארח בעמדת השידור של ערוץ 7 מיד לאחר ישיבת סיעת הליכוד ומספר על יחסה של התקשורת למהלכי חקיקת המשפט, סוגיה אותה העלה והדגיש ראש הממשלה בישיבה עצמה.

"אנחנו רואים את חוסר האיזון בתקשורת שהוא משווע וצועק לשמים. זה שקוף מאוד. הם חד צדדיים ומבחינתם שתישרף המדינה", אומר ואטורי המציין את "הטריז שהם תוקעים בין קבוצות בעם", זאת לבד התמיכה במחאה שלטעמו כל תכליתה היא הפלת הממשלה ולא מעבר לכך. "פעם זו רפורמה, פעם זה אבי מעוז, פעם אלו זכויות להט"ב, כל פעם הם ממציאים משהו חדש וכשלא מצליחים להפיל את הממשלה ממשיכים לסעיף הבא. זה נמאס וזה שקוף".

ואטורי אינו מתרשם ממראה המחאות ברחובות. "אתה רואה את הקומבינות בספירת האנשים, אתה רואה צילומים מוכפלים. לא מדובר במאות אלפים. מירוץ ירושלים הוא יותר אנשים ויש יותר חסימות כבישים. תראה אצטדיון של שמונים אלף וזה הרבה יותר. נכון שיש מפגינים ומחאה, אבל זה לא ישבור אותנו. אנחנו ממשיכים עד הסוף ולא נוותר. רוצים הידברות? שיבואו לדבר בוועדת החוקה, אבל הרפורמה צריכה להמשיך הלאה".

על המתווה שהוצג בוועדת החוקה אומר ואטורי כי ניתן לדבר עליו, אך יש בו כמה סעיפים שאינם מקובלים. "ארבעה נציגים מהאופוזיציה, ארבעה מהקואליציה ושלושה שופטים בוועדה לבחירת שופטים, זה מראה לאן זה הולך. זה לא ניטראלי. ממשלת ימין תיבחר והם רוצים ועדה שנוטה לשמאל. זה לא דבר שיתקבל. אנחנו רוצים את הרפורמה הזו. גם עלינו יש לחץ של אלפי הודעות של מצביעים שמגיעות בכל יום שלא נוותר".

מדוע אין התגייסות של תומכי הרפורמה ברחובות, במפגנים, בעצרות, במכתבים ועצומות? "אנחנו לא עושים מחאות. אנחנו הקואליציה שנבחרה ברוב גדול ועושים למען עם ישראל. אני שומע קצינים בכירים וגם טייסים שאומרים שאלו ליצנים שנזרקו מקבוצת הווטסאפ של הטייסים. גם אני ממשפחת חיל האוויר ויש מפקדי טייסות שאומרים לנו תמשיכו הלאה. יש יחידות מובחרות שאומרים לנו את זה, שהרפורמה חובה לעם ישראל".

"מי שעושה את כל התעמולה הזו הם פרובוקטורים. אין מצב שמישהו יערוק מהצבא בשלב שאנחנו מדברים על איראן ועל אתגרים ביטחוניים. הסרבנות פוגעת בביטחון ישראל. מי עושה סרבנות בשלב כזה כשראש הממשלה דן בעניינים ביטחוניים?".

על האירוע בו נטש את אולפן ערוץ 12, אומר חבר הכנסת ואטורי: "נמאס שהתקשורת תופסת צד וסותמת לנו פיות. אם הם כל כך בטוחים בעצמם שיתנו לנו לדבר ונשיב לכל דבר. אני בא לאולפן שבו אני אחד מול שישה שמאלנים ואין לי בעיה להתמודד איתם, אבל שיתנו לי לדבר. הם זורקים אמרות מהעולם החיצון. הערתי למגישה שלוש פעמים ובפעם הרביעית קמתי והלכתי. כנראה שאין מה לדבר בערוץ 12".