בן גביר וסמוטריץ'
בן גביר וסמוטריץ'צילום: Flash90

יושב ראש סיעת ישראל ביתנו חבר הכנסת עודד פורר מגיב להחלטת מפלגות הציונות הדתית ועוצמה יהודית להצביע נגד הצעת החוק להחלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן שיזמה ישראל ביתנו.

"המהירות שבה ברחתם מהמחוייבות שלכם, מתחרה רק במהירות שנתניהו ברח מההבטחה שלו להחיל את הריבונות על הבקעה", עקץ פורר את חברי הכנסת של הימין.

"בקעת הירדן חיונית לביטחון ישראל, אך אפילו את המינימום, של החלת ריבונות ועמידה בהבטחות שנוגעות לבטחון ולארץ ישראל אתם לא מסוגלים לקיים. סמוטריץ', בן-גביר - אתם מפחדים!".

ח"כ דן אילוז מהליכוד ויו"ר השדולה 'להחלת ריבונות על בקעת הירדן תחילה' הגיב להצעת החוק של סיעת ישראל ביתנו בנושא: "הצעת החוק שמקדם ח"כ ליברמן לא נועדה לקדם מטרה חשובה זו ועלולה אפילו לפגוע במהלכים המקודמים בימים אלו".

"במקום לנסות להטריל את המערכת אני מזמין את ליברמן להצטרף למהלכים שאנחנו מקדמים בשדולה כדי שבסוף נוכל להביא להחלת ריבונות בפועל ולא רק להצהרות ריקות. כפי שכבר אמרתי בעבר, אם ישראל לא תתקדם בתחום הריבונות בתקופת הממשלה הנוכחית, ממשלת ימין על מלא, זו תהיה בכייה לדורות".

"נעשה זאת בצורה אחראית וכממשלה, ולא ניגרר לפרובוקציות של מטרילים מקצועיים שיש להם אפס הישגים למען ההתיישבות במשך עשורים של עשייה ציבורית", כך אילוז.