הרב דוד לאו במעמד
הרב דוד לאו במעמדצילום: "בית חב"ד טייואן"

לאחר כ-13 שנים של פעילות בקרב הקהילה היהודית בטיוואן, שליח חב"ד ורב המדינה הרב שלמה טביב חנך השבוע מרכז יהודי ענק בעלות של מיליוני דולרים. המרכז יעניק שירות יהודי לקרוב לאלפי היהודים המתגוררים במדינה וכן לתיירים רבים מרחבי העולם.

במרכז היהודי יהיה מקווה מפואר וראשון בטיוואן, בית כנסת, מוסדות חינוך מתפתחים, מוסדות של תורה וחסד, בית מדרש, אולמות, משרדים, מסעדה כשרה ואגפים נוספים, המוקדשים כולם להתפתחות החיים היהודיים במדינה בהובלת שליח חב"ד הרב טביב ורעייתו.

לרגל המעמד הגדול והמיוחד הגיעו לחגיגה שלוחי חב"ד מכל רחבי אסיה, לצד אורחים נוספים חשובים מרחבי העולם. את המעמד כיבדו בנוכחותם הרב הראשי לישרא להרב דוד לאו, הרב הראשי לתאילנד והשליח הרב יוסף חיים קאנטור, הרב והשליח הראשי בהונג קונג הרב אבצן, הרב הראשי ליפן והשליח הרב סודקביץ וכן רבני המדינות שלוחי חב"ד מקמבודיה, וויטנאם, סינגפור, הודו, סין ועוד.

הרב מענדי קוטלרסקי מנהל אגף הפעילות העולמי של חב"ד ניצל את ההזדמנות המיוחדת לסיור בבניין בית חב"ד החדש, שבנייתו הסתיימה לאחרונה. הסיור כלל את המקווה החדש והיפה כחלק מהפרוייקט העולמי של הרב קוטלרסקי בשנה שעברה לעודד בניית מקוואות, שאחת מהן הייתה בניית 120 מקוואות חדשים במרכזים יהודיים ברחבי העולם.

הרב טביב נאם בהתרגשות באירוע חנוכת הבית ושיתף את הקהל בתחושות המיוחדות מיום הגעתו למדינה ועד לרגעים המרגשים. בסיום הפתיע את התורם המיוחד של המרכז ידידו הנדיב ג'פרי שוורץ במתנה מיוחדת.

הנדיב ותורם המבנה ג'פרי שוורץ סיפר על הרגעים המיוחדים שעבר יחד עם הרב הראשי השליח הרב טביב עד ליום חנוכת הבית, על הקשר המיוחד והבלתי פוסק עם משפחת הרב ועל האחדות המיוחדת בקהילה היהודית בטיוואן.

בהמשך הערב נערכה לשלוחים סדנא מיוחדת יחד עם הרב משה קוטלרסקי. במהלך הסדנא שיתפו השלוחים את שלבי ההתפתחות החדשים בקהילות היהודיות במזרח לאחר מגיפת הקורונה ודנו על רעיונות לפיתוח הקהילות ועל ההכנות ללילות הסדר הציבוריים הקרבים ובאים.