הרב זלמן מלמד על כנס אסופותאתר ישיבה

הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בית אל התייחס בשיעורו במוצאי שבת לכנס 'אסופות' השלישי - הכנס הגדול של ישיבות הציונות הדתית שיתקיים ביום חמישי הקרוב בישיבת כרם ביבנה.

"יש עניין מיוחד להקהיל את הציבור, כשהציבור מתקהל ביחד זו הופעה של שכינה. בע"ה בראש חודש ניסן יהיה כנס גדול בישיבת כרם ביבנה עם ישיבות רבות ואני רואה בזה חשיבות מאוד מאוד גדולה", אמר הרב בפתח דבריו.

הרב מלמד רואה בכנס הופעה גדולה של התורה. "בע"ה בכנס הזה יהיו יותר מאלפיים, רבבה זה כבר ה' אלוקינו אלוקי ישראל אלוקי צבאות יושב הכרובים. זו עוד מדרגה ונקווה שגם לזה נגיע. מה החשיבות של ההתכנסות? מצד הציבור ומצד כל יחיד ויחיד. כשיש הופעה ציבורית של הרבה ישיבות מגוונות, כל אחד מופיע עם עבודת ה' שלו, עם התורה שלו. התורה מופיעה בפנים רבות ורב שלום בנייך. זו הופעה גדולה של התורה, כאן יש הופעה של שכינה".

לדברי הרב מלמד, על התלמיד לא להיות מצומצם רק בסוגייה שלו או בדעה שלו אלא להקשיב למגוון שיעורים. "יש תלמידים שיחשבו שאם ישבו בישיבה וילמדו עוד יום בנושא שעוסקים זה יתן להם יותר. זאת הסתכלות לא נכונה. אדם לא צריך להיות מצומצם ש'בזה הוא עוסק' ולא יכול לשמוע עוד נושא, עוד רב. זה צמצום. אדרבה, צריך להתעניין. תלמיד חכם צריך להיות פתוח. מאוד הייתי שמח שכמה שיותר תלמידים ישתתפו במעמד הזה של הופעת התורה".

לחצו כאן להרשמה לכנס אסופות