השופט ברק ויובל אלבשן בכנס לשכת עורכי הדין באילת  2001
השופט ברק ויובל אלבשן בכנס לשכת עורכי הדין באילת 2001צילום: ללא

הפרופסור יובל אלבשן, דיקן הקמפוסים הרב-תרבותיים של הקריה האקדמית אונו, דוחה את הפרסומים שלפיהם הוא יהיה מועמד של קואליציית נתניהו לתפקיד שופט בית המשפט העליון.

אלבשן שניסה לרקום פשרה ליצירת רפורמה משפטית מוסכמת על הקואליציה והאופוזיציה, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: ''אני מבין ששמי מוצג כמועמד לשופט עליון על-ידי הקואליציה הנוכחית. הרשו לי להרגיע את כל החרדים (ובראשם אני): לא יקרה".

"לא יקרה כי לוין וחבריו יודעים בדיוק את השקפת עולמי: אני בעד סיום מיידי של הכיבוש, אני בעד מדינת רווחה (קרי: מימוש זכויות חברתיות גם על חשבון זכויות בעלי ההון) ואני בעד אקטיביזם שיפוטי רך. בדיוק בסדר הזה. אם מישהו חושב שהקואליציה הזו תמנה מישהו כמוני לעליון הוא ממש לא מבין עד כמה אידיאולוגיים החבר'ה האלה (ואני כותב זאת בהערכה עצומה לזכותם)", פירט אלבשן.

נשיא העליון בדימוס השופט אהרן ברק הציע בעבר לפרופ' אלבשן להתמודד לתפקיד שופט, אולם אלבשן השיב שאין לו את האופי המתאים לשבת על כס השיפוט "וכל תלמידי ומכרי יעידו על כך. אפילו בשבועות האחרונים, שגזרתי על עצמי שתיקה מתוקף המצב, אני מתקשה לא להגיב על תגובות פה בפייסבוק ועוצר בעצמי לא להיכנס לדיונים שמתפתחים פה על נושאים שבנפשי, אז להיות כפוף לאתיקה שיפוטית מוקפדת?

"ברור לי המניע של ה'עיתונאים מטעם' שמפיצים זאת, אבל באמת שהסיכוי שזה יקרה שווה לסיכוי שאכתוב סוף סוף דוקטורט או שאפילו אצליח בדיאטה. אל חשש'', הוסיף פרופ' אלבשן.

מספר אנשי שמאל, מתנגדי הרפורמה המשפטית, הקיפו הבוקר (ג') את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בזמן הליכת הבוקר היומית שלו בנווה אילן.

המפגינים צעקו לעבר השר וקיללו אותו. השר בן גביר תיעד את המתרחש ואמר: "אלה האנשים שמפגינים במחסומים ופוגעים בחיילי צה"ל. אלה האנשים שחוסמים צירי תחבורה מרכזיים. זה השמאל הקיצוני והאנרכיסטי במדינת ישראל. תשמעו אותם ותבינו את הסכנה. תראו את הדמויות, תשמעו את הקולות, זו לא מחאה, אלא ניסיון להלך אימים".