הרב שבתי סבתו
הרב שבתי סבתוצילום: - יעקב אפללו ישיבת מצפה יריחו

ראש ישיבת מצפה יריחו הרב שבתי סבתו, מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 לכנס 'אסופות' השלישי - הכנס הגדול של בני ישיבות הציונות הדתית, שיתקיים בישיבת כרם ביבנה ביום חמישי הקרוב, ראש חודש ניסן.

את שיחתו פתח הרב בצורך במגדל של אור בימים אלו, "בימים הללו שיש קולות שקוראים לפילוג בעם ישראל, כנס של אלפי בחורים רבנן ותלמידהון הוא מגדל של אור לכולנו, זהו הגרעין הפנימי של עם ישראל", פתח הרב את דבריו.

"דווקא הכינוס הזה של ישיבות רבות ומגוונות מכל קצוות הקשת אבל מאוחדים בנימי נפשם, מקיים את הקריאה הגדולה של ישעיהו הנביא 'ואחזק בידך ואצרך ואתנך לברית עם לאור גוים', יש לנו תפקיד לקיים בירור פנימי בתוך עם ישראל האם להיות ככל הגויים או להיות מחובר לשליחות להאיר לכול העולם כולו בטוב האמיתי אנוכי ידעתי אשר אנוכי ולא לרעה לתת לכם אחרית ותקווה".

עוד מרחיב הרב סבתו על הכנס: "כינוס מאוד מיוחד מרשים מאוד ועמוק שמחבר את כולנו בכדי שנוכל להעניק מן האור שיש בנו לכל עם ישראל לתת את הטעם שיש בתורה ובייעוד שיש לנו כעם ישראל לכן אני מצטרף לקריאה של כל גדולי הרבנים שכל מי שיכול להשתתף לתרום מיכולותיו להצלחת הכנס בכרם ביבנה, מקום בו התאספו כל חכמי ישראל בעבר ויסדו את התורה אחרי החורבן, גם היום ייסוד מחדש של אהבת התורה ובראש כולם אהבת ה'".

לסיום מדגיש הרב סבתו את הצורך בשמיעת דעות שונות. "יש הרבה דרכים אבל אני חושב שכולם מכוונים, לומדים ומתקדמים ללמוד לשמור ולעשות ולקיים את כל דברי התורה. מדוע אנחנו יכולים להרשיע אדם על ידי 2 עדים? כי אי אפשר להכריע רק מזווית אחת אלא שני זווית. כולם מכירים את כולם, כולם אהובים כולם ברורים", חותם הרב סבתו.

להרשמה לכנס אסופות