נשקים שנתפסו
נשקים שנתפסוצילום ארכיון: דובר צה''ל

מליאת הכנסת אישרה היום (ג') בקריאה שניה ושלישית הצעת חוק להחמרת הענישה למחזיקי נשק בלתי חוקי, שיזם יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ יצחק קרויזר בתמיכת יו"ר המפלגה השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

לפי הצעת החוק, הענישה למחזיקי נשק בלתי חוקי תהיה מאסר עד 10 שנים וקנס כספי.

בהוראת שעה ל-12 חודשים, החוק נותן אפשרות לשוטרים לבצע חיפש מיידי במקום שיש חשד שמוחזק בו נשק בלתי חוקי, ללא צורך בצו מבית משפט. החיפוש יתאפשר על פי אישור של קצין משטרה בדרגת רב פקד ומעלה.

בנוסף, מאפשר החוק כניסה לבית ללא צו שופט, לצורך תפיסת מצלמה או תיעוד במקרה של עבירות חמורות מאוד. החוק קובע כי בית משפט יוכל לחלט את הכסף, או התמורה לנשק בלתי חוקי ואת האמצעים איתם בוצעה העבירה.

ח"כ קרויזר: "מדובר ביום של בשורה משמעותית ואמיתית לעם ישראל ולגורמי אכיפת החוק במדינת ישראל. ויתן מענה משמעותי במאבק באחזקת הנשק הבלתי חוקי שעושה נזקים אדירים למדינת ישראל., הן בפן העברייני והן בפן הביטחוני. אנו יודעים שנשק שמופנה לסחיטה, בסוף מופנה גם לפעילות טרור, ראינו מה התרחש בזמן מבצע שומר החומות".

עוד הוסיף קרויזר: "אני שמח שהצעת החוק עברה בקריאה שניה ושלישית יחד עם החוק הנוסף שאני מקדם לטיפול בתופעת הפרוטקשיין שעבר בקריאה טרומית". לסיום אמר קרויזר: "נמשיך לפעול למען עם ישראל, כמו שהבטחנו בבחירות, נחזיר את המשילות והביטחון לעם ישראל".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "הצעת החוק שהעברנו היום בכנסת זו מהפכה של ממש במלחמה למען המשילות והביטחון האישי, יאפשר לנו להילחם בתופעה החמורה של עשרות אלפי כלי נשק בלתי חוקיים במגזר הערבי ולסייע לכוחות החקירה בפענוח מקרי רצח ועבירות חמורות נוספות במגזר. התחייבנו לחזק את את הביטחון האישי ונעשה הכל כדי לממש את ההתחייבות הזו".