מאיה די הי"ד
מאיה די הי"דצילום: באדיבות המשפחה

בפיגוע הרצחני בבקעת הירדן ביום שישי האחרון נרצחה מאיה די בת 21 מהיישוב אפרת שבגוש עציון.

מאיה, שנרצחה עם אחותה רינה, התנדבה במסגרת השירות הלאומי במדרשיית "אמי"ת קמה" בירוחם והייתה חלק מגרעין בנות השירות.

במסגרת שירותה תרמה רבות בעזרה לימודית וחברתית ובנוסף גם אחר הצהריים פעלה רבות בפעילות התנדבותית חברתית - ביקרה קשישה באופן קבוע, הדריכה קבוצת בוגרות המועדונית רווחה והייתה בולטת פעילה מאוד במסגרת הגרעין.

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק ספדה, "היד האכזרית שגדעה את חייה, גדעה גם שפע של תרומה לחברה ולקהילה בה שירתה, ומאמץ בלתי-פוסק להרבות טוב ואור בכל רגע ובכל מקום. כשרה האחראית על השירות הלאומי, אני מצדיעה למאיה על תרומתה, ומבטיחה להמשיך בדרכה ולהנציח את זכרה. הלב דואב, בוכה ומצדיע להורים שגידלו בנות כאלה, לעם שאלה בנותיו".

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי, הביע צער כבד, "ליבנו נשבר מהרצח הנורא של מאיה ואחותה הצעירה רינה, ומתפללים לשלומה של האם לוסי. מאיה הייתה מיוחדת, אופטימית, נחושה להוסיף טוב באופטימיות ובחן. תמיד עמדה על דעתה הכנה ושירותה היה מופת של נתינה לזולת. רשות השירות הלאומי-אזרחי ואני בראשה נסייע ככל שניתן למשפחה".

רכזת שירות לאומי מטעם עמותת עמינדב, תמימה שר, כתבה על מאיה: "הפנים המאירות שלך, החיוך הגדול, הנוכחות שלך, הרצון כל הזמן להוסיף טוב, להוסיף עשייה, לתקן מה שצריך, הכנות שלך, האופטימיות, הביטחון קשה לדמיין את הגרעין בלעדייך, הנוכחות שלך הייתה כל כך משמעותית. לא פחדת להגיד את דעתך, גם אם הייתה שונה. ראיתי איך צמחת והתקדמת, מדהים בכמה אנשים הצלחת לגעת, ליצור קשרים, להאיר. תחסרי לנו כל כך, לי, לחברות, לגרעין, לירוחם, לכל המעגלים שנגעת בהם. מתפללת שה' יעניק לנו כוחות לתמוך אחד בשני, ולהוסיף טוב בעולם לזכרך. והלוואי וה' יאמר לצרותינו די. מתגעגעת כבר כל כך".