דרש מנתניהו להגיע לפשרה ולשמור על האיזונים והבלמים. ביידן ונתניהו
דרש מנתניהו להגיע לפשרה ולשמור על האיזונים והבלמים. ביידן ונתניהוצילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ

מקורות אמריקניים אמרו לרשת החדשות "סקיי ניוז ערבייה" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לבקר בוושינגטון לפני סוף החודש הנוכחי.

כזכור, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר בשיחה עם עיתונאים לפני מספר שבועות כי אין בכוונתו להזמין את נתניהו לבית הלבן בעתיד הקרוב על רקע הרפורמה המשפטית בישראל. ביידן אמר באותה שיחה: "כמו הרבה תומכים חזקים של ישראל אני מאוד מודאג מההתרחשויות בה. אי אפשר להמשיך בדרך הזו והבהרתי זאת. אני מקווה שראש הממשלה ימשיך בדרך עליה הכריז ויגיע לפשרה".

נתניהו השיב מאוחר יותר לביקורת ואמר: "אני מכיר את הנשיא ביידן למעלה מ-40 שנה ואני מעריך את מחוייבותו רבת השנים לישראל. הברית בין ישראל לארה"ב היא איתנה והיא תמיד מתגברת על חילוקי הדעות שמתגלים מעת לעת בינינו.

"הממשלה בראשותי מחוייבת לחיזוק הדמוקרטיה על ידי החזרת האיזון הראוי בין שלוש הרשויות, אותה אנו שואפים להשיג בהסכמה רחבה. ישראל היא מדינה עצמאית שמקבלת את החלטותיה על פי רצון אזרחיה ולא על סמך לחצים חיצוניים, כולל מחברינו הטובים ביותר", הוסיף ראש הממשלה.

בנוסף אמר בכיר אמריקני ל"סקיי ניוז ערבייה" כי חיזבאללה מספק ומעביר לגורמי חמאס בלבנון "טילים מתקדמים" כדי שאלו יתקפו את ישראל משטח לבנון, ללא מעורבות של חיזבאללה.

לפי הדיווח, למודיעין האמריקני יש מידע שלפיו בחיזבאללה אימנו פעילים צבאיים של חמאס בשימוש ברקטות מתקדמות. זאת, במטרה לשגר אותם לשטח ישראל. עוד דווח כי התיאום מתנהל בין הנהגת משמרות המהפכה למשטר אסד ולחיזבאללה, כדי להקל על הגעה של אלפי אנשי חמאס ללבנון כשחלקם יעברו אימון במרכזים של חיזבאללה באזור הבקאע המזרחי לפני שישלחו לדרום לבנון.

הבכיר האמריקני אמר כי "בתיאום עם ממשלת ישראל, ממשל ביידן ביקש ממשלת ללבנון לשתף פעולה בגילוי מקומם של פעילי חמאס ומחסני הטילים שלהם".