עמית סגל
עמית סגלצילום: Tomer Neuberg/Flash90

פרשן חדשות 12 עמית סגל תקף את החלטתו של השר עמיחי אליהו להפסיק את מיזם שבת ישראלית.

"במסגרת המיזם הממשלתי המוצלח להשנאת היהדות, שנכנס כעת לחודשו הרביעי, מודיע עכשיו השר אליהו מעצמה יהודית בפטרונות חרד"לית על ביטול למעשה של שבת ישראלית לטובת שישי מסורתי - מיזם לעידוד אנשים להגיע לבית כנסת. תודה לאל על כבוד השר, באמת לא ברור איך בתי הכנסת שרדו אלפיים שנה בלי מיזם כזה. על הדרך הוא מסביר שלומדי תורה טובים פי אלף מחלק מהחיילים. לראשונה בחיי אני נתקף געגועים לליברמן", צייץ בטוויטר.

לאחר מכן צייץ סגל "אחרי האזנה לקול ברמה ושיחה עם השר: הוא מתחייב לחדש את המיזם ברגע שיהיה תקציב, וציין שבראש סדר העדיפויות שלו יש את מיזם שישי מסורתי. אם כך, אני משעה את געגועיי לליברמן לפי שעה".

מוקדם יותר רמז השר עמיחי אליהו כי לא יחדש את המיזם שבמסגרתו נפתחו בשנתיים האחרונות בחינם וללא תשלום עשרות אתרי מורשת ברחבי הארץ בסופי שבוע.

"יש לנו את הזכות להחליט במה אנחנו משקיעים ובמה לא. לי יש סדרי עדיפויות. לשר יש זכות לבחור ולתעדף את הפרויקטים שהוא רוצה לקדם. אני כרגע עובד על מיזם שנקרא 'שישי מסורתי'", אמר בתחנת הרדיו "קול ברמה".

הוא הוסיף: "הרעיון של המיזם הזה הוא למשוך את הציבור המסורתי לתפילת קבלת שבת כמו שהיה לפני 30 שנה, לחבר אותם לבית הכנסת, למורשת של הסבים והסבתות שלהם, ליהדות. לא במובן של הדתה ושל זהות יהודית, אלא במובן של מורשת עמוקה, חיבור שורשי. זה מה שהיה נהוג כשאני גרתי בשלומי. כל הציבור החילוני היה מגיע ככה לבית הכנסת. זה מיזם שבעיניי הוא הרבה יותר חשוב והרבה יותר משמעותי".