רזא פהלווי בביקור בכותל המערבי
רזא פהלווי בביקור בכותל המערביצילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

ביוזמת שרת המודיעין, השרה גילה גמליאל, יורש העצר האיראני ובנו של השאה, רזא פהלווי ורעייתו, הגיעו הבוקר (ג) יום הזיכרון לשואה ולגבורה לביקור ברחבת הכותל המערבי.

את פניו קיבלו רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב, אשר הסבירו לו על חשיבות הכותל המערבי לעם היהודי לאורך הדורות ואת מציאות החיים בעיר ירושלים כעיר שמכבדת את חופש הפולחן לכלל הדתות.

בזמן הצפירה, יורש העצר האיראני עמד ברחבת הכותל לצד הדגל המרכזי יחד עם מאות מתפללים שנכחו במקום. רב הכותל המערבי נשא עימו פרק תהילים, ויחד הם התפללו לשלום האומות והעמים בין ישראל לאיראן.

צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

יורש העצר התרגש מהביקור, וחתם בספר האורחים של הכותל: "לשלום, לחופש, לביטחון, כבוד האדם, לחיות ביחד. אני מברך את אנשי איראן וישראל''.

השרה גמליאל ציינה בפניו את ההתרגשות מביקור מסוג כזה דווקא כאן בכותל המערבי, שמהווה מסר של שלום ותקווה לעולם כולו. את הביקור סיימו בסיור במסלול החדש במנהרות הכותל המערבי.

שרת המודיעין גמליאל ויורש העצר האיראני פהלווי השתתפו אמש יחד בעצרת הפתיחה הממלכתית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ביד ושם. פהלווי פגש בשולי העצרת את רה''מ נתניהו ורעייתו.