שייטת 13 רצים לזכר הנופלים
שייטת 13 רצים לזכר הנופליםצילום: דובר צה"ל

הריצה המסורתית של שייטת 13 התקיימה אתמול (ב') בפעם השנייה בסימן "רצים לזכרם". הריצה הינה מסורת ייחודית להנצחת 85 חללי השייטת שנפלו בעת מילוי תפקידם לאורך השנים.

בריצה השתתפו למעלה מ-200 לוחמים, אשר החלו את מסלול הריצה בבסיס הקומנדו הימי בעתלית לאורך מסלול של 12 ק"מ. השנה, לראשונה, הצטרפו לריצה גם משרתי מילואים של היחידה.

במהלך הריצה הלוחמים פתחו אלונקות והחלו את העלייה לעבר מצפור השייטת ביער עופר. עם הגעתם למצפור, המשתתפים ערכו טקס יחידתי, כאשר האלונקות על כתפיהם, וקראו בקול רם את שמות נופלי היחידה.

בנוסף, הניחו המשתתפים זרים לזכר הנופלים, ושמעו אודות סיפור חייו של סמ"ר יניב שמיאל ז"ל, שנפל במבצע "שירת הצפצפה", מפי אימו שוש שמיאל.

מפקד שייטת 13, אל"ם א׳: "ביום המיוחד והחשוב הזה, עלינו לזכור ששמונים וחמישה השמות שציינו, כל אחד מהם עולם ומלואו, הקריבו את היקר מכל למען הגנת המולדת ולחירות ישראל - את חייהם. עלינו לזכור את האחריות העצומה שמונחת על כתפינו כלוחמים וכמפקדים בשייטת - לעשות כל שנדרש, בקרב ובשגרה, להיות מאוחדים ולהתעלות מעל כל מחלוקת, בכדי לשמור על ביטחונה וחוסנה של המדינה הנפלאה שלנו".

"אין לנו ארץ אחרת, אין לנו צבא אחר, אין לנו שייטת אחרת. עלינו לזכור את חובתינו להמשיך בדרכם, כחיילים וכבני אדם - למענם, למען משפחותיהם, למעננו ולמען הבאים אחרינו. יהי זכרם ברוך".