טקס מצטייני המילואים
טקס מצטייני המילואיםצילום: דובר צה"ל

תעודות הצטיינות למצטייני מערך המילואים הוענקו הערב (שני) בטקס שנערך בראשות הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי.

בטקס הוענקו תעודות הצטיינות ל-47 קצינים, נגדים וחיילים במערך המילואים מיחידות צה"ל השונות, אשר משרתים בכלל הזרועות, הפיקודים והאגפים. ההצטיינות הוענקה למשרתי המילואים לאור תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמא ומופת בצה"ל.

הרמטכ"ל אמר באירוע למצטיינים: "אתם אינכם רואים בקיומה ובביטחונה של המדינה דבר מובן מאליו; בעבורכם, שירות המילואים הוא ערך. מתוך מחויבות עמוקה למדינה ולאזרחיה אתם בוחרים להתגייס, ליזום, להרחיב את תחומי אחריותכם ולהיות טובים יותר בכל יום, ובכך אתם הופכים למצטיינים שבאנשינו".

"מאז הקמתו נשען צה"ל על אנשי המילואים, המודל הייחודי של צבא העם, אין כמוהו עוד בעולם. הזכות והחובה לשאת במשימת המילואים היא חלקם של קומץ בחברה הישראלית, שניסיונם וכשירותם הופכים אותם לנחוצים לביטחון המדינה. על כן אותם כולם צריכים להעריך ולהוקיר. לא פראיירים; אזרחים למופת. מפקדי צה"ל בכל הרמות מבינים היטב, כי רוח ההתנדבות של משרתי המילואים ונכונותם לשרת היא חיונית לעמידה בפני האיומים והאתגרים הרבים והמורכבים בכל הגזרות: מאיראן הרחוקה, דרך שלוחותיה לאורך גבולות הצפון והדרום ועד הטרור הפלסטיני הפועל בתוכנו".

"מול המציאות הביטחונית הזאת, אנו זקוקים לכם, אנשי המילואים. היום, יותר מתמיד. ולצד זאת, וכדי לשמור על הפלא הזה, שתכליתו קיומית, צריך גם לומר בקול רם וברור: אסור לעשות שימוש בשירות המילואים למטרות שאינן מסדר הביטחון. מתייצבים ומשרתים כדי להגן על המדינה, ללא סייג וללא תנאי. אנשי המילואים מהווים עמוד תווך מרכזי בכוח המגן הזה, ויחד עם הכוחות הסדירים הם הם צה"ל – צבא עם ממלכתי ומקצועי, הניצב מוכן, עוצמתי ומרתיע נוכח כל אתגריו", סיכם.

קצין מילואים ראשי, תא"ל (מיל') בני בן ארי, הוסיף: "בעוד חודשים ספורים ימלאו 50 שנה לפרוץ מלחמת יום הכיפורים, אירוע מכונן ומטלטל שאנשי המילואים לקחו בו חלק משמעותי ביותר בכל גזרות הלחימה, מלחמה בה איבדנו את מיטב לוחמינו וממנה למדנו ואנו לומדים עד היום עד כמה מערך המילואים הוא משמעותי ליכולתו של צה"ל לעמוד במשימת ההגנה על המדינה אל מול איום רב זירתי ואל מול משימות הביטחון השוטף".

"בימים אלו, בהם החברה הישראלית מתמודדת עם סוגיות חברתיות מורכבות, נדרשים אנו לשים את המחלוקות בצד, להשאיר את צה"ל ואת מערך המילואים בפרט מעל המחלוקת ולהמשיך לפעול על פי רוח צה"ל וערכיו, לתמוך ולחזק את מערך המילואים. עלינו להמשיך ולהיות מאוחדים למול אויבנו בגזרות השונות כפי שהוכח בעת הפעלת מערך המילואים במבצע "שובר גלים", במסגרתו נקרא לסייע בעצירת גל הטרור, וממשיך לעשות זאת לכל אורך השנה האחרונה בעצימות גבוהה ובנחישות. אתם חוד החנית של צה"ל, של מערך המילואים ושל החברה כולה, סמל לרצינות, יוזמה, תרומה ונכונות לבצע כל משימה, כל אלו גורמים לכם להיות מודל לחיקוי".