הרבנים בהדלקת המדורה
הרבנים בהדלקת המדורהצילום: אלישע גרוסברג

במעמד שרים, חברי כנסת, רבנים ואישי ציבור התקיימה הלילה (שלישי) ההדלקה של הציונות הדתית במתחם ישיבת בני עקיבא במירון.

ההדלקה נעשתה בהשתתפות הרב שמואל אליהו, הרב דוד דודקביץ והרב יהושע ויצמן יחד עם ראש הישיבה הרב יהונתן זומר, מנהל הישיבה הרב צחי סעדה ומנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט.

זו המדורה הראשונה מאז פטירתו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל, ומי שהדליק במקומו את המדורה היה היו"ר החדש של מרכז ישיבות בני עקיבא הרב יהושע ויצמן יחד עם הרב שמואל אליהו והרב דוד דודקביץ.

אל ההדלקה הגיעו השר הממונה על ההילולה מאיר פרוש, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי, שר המורשת הרב עמיחי אליהו, חברי הכנסת צבי סוכות ומשה סלומון. הרב חיים גנץ, מזכ"ל בני עקיבא יגאל קליין ועוד רבנים ואישי ציבור.

הרב שמואל אליהו ברך ''תלמידי הרב דרוקמן זצ"ל ימשיכו בכל העוצמה ובדרך, ואם אכן ימשיכו אנחנו בדרך לגאולה שלמה".

מנכ"ל ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט: "עליה למירון בערב זה מבטאת חיבור עמוק ואותנטי של ישראל למסורת ולקדושה. עצם זה שבמירון יש התכנסות של כל גווני החברה הישראלית, מעידה על החיבור לתור וליהדות מרבי שמעון בר יוחאי ועד ימינו אלה . יחד חילונים וחרדים, מסורתיים ודתיים, שמאלנים וימנים, אשכנזים ומזרחים כולם כמהים ליהדות וערכים".

שר האוצר שסמוטריץ' שהנחה על הקצאת 50 מיליון ש''ח לטובת בינוי ותשתיות להילולה במירון, אמר הלילה: ''זכות אדירה ליטול חלק במעמד ההדלקה יחד עם רבבות מבני ובנות הציונות הדתית ורבבות עמך בית ישראל. תורתו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי מאירה לנו את כל חלקי התורה. בל''ג בעומר, כאן על ציונו, יחד עם כל חלקי עם ישראל, אנו זוכים לחיבור ואחדות אותה אנו מבקשים להמשיך לכל השנה. אני מודה לשר מאיר פרוש שנטל על עצמו את המשימה והוביל אותה בצורה מקצועית ובטיחותית שמאפשרת קיום הילולה בצורה נפלאה. אני מודה לשר איתמר בן גביר, למפכ"ל ולשוטרי משטרת ישראל על התנהלות נכונה ומסורה''.

חבר הכנסת משה סולומון שיתף בשיחה עם ערוץ 7 בהתרגשות להגיע למירון: מדהים הערב הזה, ערב מרגש מאוד לבוא לכאן בשביל רבי שמעון בר יוחאי".

"אני חדש כאן, לא מגיע לכאן הרבה, הגעתי כי הבנתי שיש כאן משהו חדש ושונה. שמח להגיע להיות עם הרבנים של הציונות הדתית, זה חשוב".