חיים הכט
חיים הכטפלאש 90

שדרן הרדיו חיים הכט תקף בחריפות את תקציב משרד הדתות שלטענתו יכול היה לסייע למחלקות בבתי החולים וטען כי מדובר בחזירות של סמוטריץ', גולדקנופף ודרעי.

הכט סיפר כי סבתו אושפזה בבית חולים שם נחשף לתנאים הירודים להם זוכים המאושפזים, וטען שמיליוני השקלים שניתנו לתקציב הדתות או לאברכים, יכלו לסייע למחלקות בבתי החולים.

בשידור ברדיו 'קול רגע' אמר: "אם הייתי שואל אתכם, איפה ממשלתנו צריכה להשקיע עכשיו משאבים? איזה תחום בחיינו סובל ממצוקה? אילו בעלי מקצוע חסרים סביבנו כדי לעשות את חיינו טובים יותר? אין לי בכלל ספק שאתם כמוני הייתם אומרים פה אחד, מה שחסר עכשיו לחברה הישראלית זה רבנים", אמר הכט בעוקצנות.

"ואכן ממשלתנו נענתה לשוועת העם ובתקציב החדש דאגה להוסיף רבנים מקצה הארץ ועד קצהה. משרד הדתות קיבל בתקציב המדינה תוספת של 279 מיליון שקלים, זו התוספת. מתוכם 67 מיליון תוספת תקנים לרבנים. 12 מיליון שקלים לייעוצי פוריות, רק ליהודים כמובן, דרוזים עם בעיות פוריות שילכו למוסך", אמר.

הכט המשיך ומנה: "יש תוספת של 4 מיליון שקלים לפסיקות הלכה לקהילות בחו"ל, תבינו אם יהודי בק"ק דדיסלדורף רוצה לדעת מה דינה של ביצה שנולדה בערב חג, מה לא נחלץ אותו? בטח נחלץ. יש לזה עכשיו תקציב של מיליונים".

לאחר שהמשיך למנות עוד ועוד מתקציב הדתות והאברכים, הכט סיפר כי בשבוע שעבר סבתו אושפזה בבית חולים ומנה את הסבל של המאושפזים במקום.

"רק בנס האחיות נותנות למטופלים את התרופות הנכונות. הן מסכנות, כבר לא רואות בעיניים. אין מי שיגיע לנקות, המנקה המבוגרת לא מסוגלת לשמור על מחלקה נקייה. מורחים את הלכלוך עם סמרטוט רטוב. מנהל המחלקה פרופסור בעל שם עולמי נראה מיואש. אין לו מנקים והוא רואה סביבו חולים זקנים מטופלים בתנאים מחפירים".

אחרי שפירט את כל הבעיות, הכט סיפר: "ביום שישי בצהריים מגיעות בנות חב"ד החסודות ומגישות לחולות חלה מתוקה לשבת, נרות וברכה מהרבי, 'לבריאות' הן אומרות לזקנות".

לאחר ההקדמה, הכט מגיע לעיקר ותוקף: "והלב, מה אני אגיד לכם, הלב נמס מהמחווה. די אתם שם בחב"ד, די עם הפוזות החלולות של יהדות רחומה. אתן רוצות להפגין יהדות אמיתית? בואו ועשו שירות במחלקה הפנימית, תסעדו חולות תנקו שירותים, תסייעו לאחיות. די עם הפוזות והשקרים", תקף הכט בחריפות.

"180,000 אברכים לומדים תורה בכוללים, משתמטים משירות וגוזלים מיליוני שקלים מהמחלקות הפנימיות בבתי החולים. רוצים לעשות קידוש השם? בואו לעבוד בבתי החולים, לא לחלק חלות לשבת".

לדבריו, "העוון הוא על ראשם של מנהיגי הדתיים, סמוטריץ' וגולדקנופף ודרעי וגפני שבגללם, כן, בגלל החזירות שלהם זקנים נמקים באי כבוד בבתי החולים. לו רק הייתם מעבירים את תקציב פסיקות ההלכה לחו"ל, 4 מיליון שקלים, רק את זה לו העברתם למחלקות הפנימיות, היהדות הייתה זוהרת באור נגוהות", אמר.

"אבל אתם ערלי לב, הכספים שסחטתם בתקציב השנה היו יכולים לשנות דרמטית את המציאות בבתי החולים בפריפריה. חסרונם של הכספים האלה פירושו מוות במקום חיים".

לסיום אמר: "לכן אני החילוני אומר לכם שומרי תרי"ג עאלק, אתם חוטאים בחילול השם גדול. אין מחילה לחזירות הפוליטית שלכם. הרי את כל המיליארדים בזזתם לא לקידוש שם שמיים, אלא לביצור כוחן של המפלגות הארורות שלכם. פוליטיקה בזויה אתם עושים, לא קידוש השם".