השר בן גביר: כל האיומים בפרובוקציה צריכים להיגדעדוברות

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר קיים היום (רביעי) הערכת מצב מיוחדת עם צמרת במשטרה לקראת אירועי יום ירושלים וריקוד הדגלים מחר.

"מחר בעזרת השם נחגוג את יום ירושלים – בירתנו הנצחית, ירושלים אהובתנו, ירושלים העיר שחוברה לה יחדיו, ירושלים משוש חיינו, ואנחנו כאן בהערכת מצב כדי להיערך בצורה המיטבית וכדי לסכם את מה שאתם, הסמפכ"ל, מפקד המחוז וכל כוחות המשטרה, מארגנים", פתח בן גביר.

הוא ציין כי "המדיניות של השר היא מאוד ברורה ביום הזה. זהו יום חג. המדיניות היא לאפשר חופש תנועה מוחלט של יהודים ברחבי ירושלים. כל האיומים בטרור, כל האיומים בבריונות, כל האיומים בפרובוקציה כזו או אחרת צריכים להיגדע ויפה שעה אחת קודם".

"ברוך השם משטרת ירושלים מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ומתפלל ומקווה שזה ימשיך להיות כך גם מחר ובכל השנה כולה. לפחות ממה שקראתי הבוקר, אין ספק שיהיו כאלה שינסו לשבש את השמחה ואין לי ספק אדוני הממ"ז שאתה תעמוד שם בצורה נחושה, תקיפה, יחד עם המפכ"ל והסמפכ"ל", הוסיף.

בן גביר הדגיש כי "בצורה חד משמעית, מצעד דגלים הוא מצעד של חג, עליה של יהודים להר הבית צריכה להיות בלי שמישהו יחשוב שאפשר לאיים עליהם או לפגוע בהם. זה מסר לעולם כולו, שמשטרת ישראל שומרת על ירושלים, שהפקדנו שומרים בירושלים ובעזרת השם ירושלים תיצבע מחר בצבעי כחול לבן, צבעי חג, בשמחה גדולה והמשטרה תאפשר את כל התהלוכות, האירועים, והמחזה המרהיב ומרנין של מאות אלפים צועדים לכיוון הכותל, בואכה הר הבית ונשבעים אמונים לירושלים".