מכשיר הפלאפון והמטבעות
מכשיר הפלאפון והמטבעותצילום: דוברות מתפ"ש

המנהל האזרחי סיכל אתמול (שלישי) ניסיון הברחת 35 מטבעות עתיקים מסוג 'טטרדרכמות' (ביוונית: "ארבע דרכמאות"), שאותרו בחפציו של נוסע במעבר גשר אלנבי.

בשעות הלילה, נערך בידוק מקצועי בכליו של פלסטיני, תושב יהודה ושומרון שהגיע למעבר ועורר את חשדם של הבודקים הביטחוניים. בתהליך הבידוק אותרו מטבעות שהוסתרו בתוך מכשיר הטלפון שלו.

על המטבעות שעשויים כסף, מצויר דיוקנו של אלכסנדר הגדול לובש קרקפת של אריה. בגב המטבע ניתן לראות את זאוס יושב על הכס ואוחז בנשר ובשרביט.

החשוד הועבר להמשך טיפול משטרתי, המטבעות הועברו לבדיקה ביחידת קמ"ט ארכיאולוגיה במנהל האזרחי.

המנהל האזרחי ציין כי הוא רואה בחומרה רבה פגיעה בממצאים ארכיאולוגיים, ופועל רבות נגד התופעה העבריינית במרחב יהודה ושומרון. לצד זאת, יוסיף להשקיע מאמצים ומשאבים רבים בחקר ובשמירה על האתרים הארכיאולוגים, כמו גם קידום פעילויות אכיפה כנגד שודדי עתיקות והקמת מבנים באופן לא חוקי בלב אתרים ארכיאולוגיים.

ממלא מקום קצין מטה ארכיאולוגיה, בני הר-אבן: "המנהל האזרחי מקדם פעילויות רבות, גלויות וסמויות, למאבק נגד פגיעה באתרים ובממצאים ארכיאולוגים בשטחי יהודה ושומרון. הודות לשיתוף הפעולה עם בודקי הביטחון של רשות שדות התעופה במעבר אלנבי, נמנע סחר לא חוקי בממצאים ארכיאולוגים חשובים ויקרים – שהועברו לטיפול ומחקר במעבדות".