נתן אשל
נתן אשלPhoto by Hadas Parush/Flash90

נתן אשל, ממקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יצא נגד חברי הקואליציה שמאתגרים את נתניהו ומקשים על תפקוד הממשלה.

בקבוצת וואטסאפ שבה חברים אנשי תקשורת כתב אשל: "המלצה ל-כ-ו-ל-ם. מי שחושב שהאריה עייף וחלש, טועה. הוא במלוא כוחו! אתן טועים כשאתה חושבים שאתם משחקים בג'ולים. את משחקים עם ה***** של האריה והוא לא אוהב את זה והבומבה תגיע''.

אשל לא פירט מי הם חברי הקואליציה ש"משחקים בג'ולים" אבל ניתן להעריך שמדובר בשר איתמר בן גביר, חברי עוצמה יהודית ואף חברי הכנסת של אגודת ישראל שאתמול (ד') הציגו דרישות תקציביות חדשות כתנאי לתמיכה בתקציב המדינה.

שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף שיגר בצהריים מכתב ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שבו דרש ממנו להצטרף למאבק האגודאי נגד התקציב עד לתיקון תקציבי הישיבות והכוללים.

כזכור, אמש הודיעה סיעת אגודת ישראל כי היא צפויה להתנגד לתקציב המדינה כל עוד לא ימולאו דרישותיה התקציביות לעולם החינוך החרדי וכפי שסוכם בהסכם הקואליציוני. מדובר בדרישה לתקן את תקציבי הישיבות והכוללים באופן רטרואקטיבי לתחילת 2023.

בפגישה שהתקיימה יממה קודם לכן עם ראש הממשלה אף הוסכם כי תיקון השחיקה בתקציבי מוסדות הפטור יחול בשיעורים גבוהים רטרואקטיבי לתחילת 2023. מדובר בתוספת תקציבית הנאמדת בלמעלה מחצי מיליארד שקל. לאחר פרסום הדברים הבהירו גורמים באוצר כי לא יתנו יד לפריצת התקציב שאושר בוועדת הכספים.

לפיכך התכנסו אמש ועדת השמונה של אגודת ישראל בביתו של יו"ר יהדות התורה השר גולדקנופף בירושלים והבהירו כי לא יצביעו בעד התקציב במידה והתיקון התקציבי האמור לא יאושר.

בתווך 'דגל התורה', עמיתתה הליטאית של אגודת ישראל ביהדות התורה, שומרת על שתיקה. כעת, מבקשת אגודת ישראל לרתום אותה למאבק ולהוביל לאחדות דעים בתוך המפלגה - נגד התקציב.