השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע הלילה (שני) יחד עם מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי לטובא זנגריה, במסגרת מבצע מיוחד למאבק במחוללי פשיעה בעבירות הצתה וגביית דמי חסות.

למעלה מעשרה בני אדם נעצרו בחשד לגביית פרוטקשן ומחסומים נפרסו בכל הכניסות והיציאות מהכפר ונבדקו כל הנכנסים והיוצאים.

השר והמפכ"ל קיבלו סקירה בשטח מסגן מפקד מחוז צפון תת ניצב קובי קרני, על הפעילות של הכוחות בשטח ועל הפעילות הצפוייה לאורך היום.

בן גביר אמר לכוחות בשטח: "זו פעילות חשובה מאוד. מתקשרים אלי אנשים ואני שומע את הכאב, את הייאוש, את החומרה בתופעה הזו שנקראת פרוטקשן. יש כאן אנשים נורמטיביים אבל יש גם כאלה שלא וצריך שיהיה ברור המסר שאנחנו מנהלים מלחמת חורמה בלא נורמטיביים, שממררים את חיי התושבים כאן, יהודים וערבים כאחד".

"אני יודע שהמפכ"ל מוביל הרבה מבצעים באזורי פרוטקשן, הפרוטקשן כאן יוצאת מפרופורציה וחוצה את כל הקווים האדומים וחשוב שנמשיך להיות אינטנסיביים, המחסומים האלה צריכים להיות כאן כל הזמן. יש כאן קצינים מעולים ושוטרים מעולים", סיכם.

במשטרה אמרו כי הם "פועלים בכל הכוח נגד ארגוני הפשיעה, תוך מתן דגש מיוחד על עבירות של סחיטה באיומים כנגד בעלי עסקים, אשר מוצאים את עצמם לא רק תחת המעמסה של ניהול עסק עצמאי, אלא גם במצב בו הם ובני משפחותיהם חשים מאוימים ונזקים נגרמים לעסק שבבעלותם ולרכושם הפרטי.

"אנחנו קוראים לכל אזרח שנפל קורבן לעבירה המלווה באיומים, שלא להיכנע לסחיטה ולהודיע מייד למשטרה. הניסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים מלמד כי התשלום או הציות לגורמים עברייניים, לא מבטיח דבר ולא אחת אף מעודד אותם להעמיק את הסחיטה ולבצע את זממם כנגד אותו הקורבן וקורבנות נוספים"?

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב שבתאי אמר, "אני מברך את הכוחות שפעלו הלילה בשלב המעצרים אחרי תקופה של פעילות סמוייה שמטרתה טיפול שורשי בתופעת גביית דמי החסות וההצתות. המבצע הלילה הוא חלק משורה של פעילויות שמשטרת ישראל מובילה בתחום הטיפול בתופעות הפשיעה השונות. נמשיך באפס סובלנות וביד קשה שאינה מתפשרת מול מחוללי הפשיעה ומול הטרור הפלילי. זו מלחמה יום יומית ואנחנו נהיה בה ראשונים למען חיזוק תחושת הבטחון של הציבור".

מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב שוקי תחאוכה הוסיף: "בתקופה האחרונה היו הצלחות רבות בלחימה בפשיעה במחוז הצפון, מארגוני פשיעה קטנים ועד גדולים. זו תוצאה של מאמצים מודיעיניים ומבצעיים ומדיניות תקיפה נגד מחוללי הפשיעה. יחד עם זאת, ישנן עדיין כנופיות שמתעסקות בפרוטקשן ובהצתות. גל המעצרים הזה בטובא הוא חלק ממכלול הפעולות ההתקפיות שיימשכו באופן רצוף ללא הפסקה עד שנרסק את הכנופיות".