בנימין נתניהו בכנסת
בנימין נתניהו בכנסתצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו יזם היום (שלישי) כינוס של חברי הקואליציה לקראת הבאת תקציב המדינה לאישור בפני מליאת הכנסת, כך דווח בכאן חדשות.

אמש סיכמו נתניהו והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בתום פגישה שנמשכה מספר שעות כי 250 מיליון שקלים יתווספו למשרד הנגב והגליל בראשות השר יצחק וסרלאוף.

המקור התקציבי יהיה מתוך עודפי התקציב של כל משרדי הממשלה לשנת 2023. אם לא יהיו עודפים תקציביים יגדל הקיצוץ הרוחבי של משרדי הממשלה. תקציב משרד הנגב והגליל יגיע בסופו של דבר ל-700 מיליון שקלים.

על פי ההסכם בין נתניהו לבן גביר, כל חברי סיעת עוצמה יהודית מתחייבים להצביע בעד תקציב המדינה לשנים 2023-2024 והחוקים הנלווים לו בכנסת בקריאה שנייה ושלישית.

השר בן גביר אמר כי "תוספת התקציב היא בשורה חשובה לתושבי הנגב ולגליל, תוספת שתאפשר לחבר בין תושבי הנגב והגליל למרכז ולצמצם את הפערים - כפי שהתחייבנו בבחירות. אמרנו וחזרנו ואמרנו שלא ניתן להפלות את תושבי הנגב והגליל ואני שמח שהתעקשנו על העקרונות הללו".

השר יצחק וסרלאוף הוסיף: "יום חשוב לנגב ולגליל. תוספת התקציב תאפשר לנו להוסיף תכניות רבות ומגוונות למען תושבי הנגב והגליל, וכפי שהבטחנו, פיתוח הנגב והגליל הוא בראש סדר העדיפויות שלנו".

לפני כן נמסר מטעם הליכוד כי הושג הסכם מול סיעת יהדות התורה: "בהתאם להסכם הוחלט כי מסגרת התקציב לא תיפרץ וספר התקציב לא ייפתח. העלות - עד 250 מיליון שקלים. בהתאם לסיכום עם יהדות התורה, אברכים יקבלו מענק חד-פעמי מתחילת השנה עד חודש יוני, שישלים את הפער בתשלום החודשי. במידה ויידרשו השלמות בתקציב, הן יגיעו אך ורק מעודפים לא מנוצלים של הכספים הקואליציוניים של החינוך החרדי".