איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חברי הכנסת הערבים יקיימו פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין מיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית ללא נוכחותו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

במפלגות הערביות מסבירים שהשר לביטחון לאומי לא ינכח בישיבה הזאת מאחר ש"נתניהו ואנחנו לא ממש מעוניינים בנוכחות של בן גביר בדיון", כך מדווח מוחמד מג'אדלה.

בתוך כך, בראיון בכאן רשת ב' עונה מנסור עבאס להזמנת נתניהו: "אנחנו מתכוונים להגיע למשרדו של ראש הממשלה. נגיע עם תוכניות למיגור הפשיעה בחברה הערבית. התחלנו לתאם עם שאר חברי הכנסת הערבים".

כזכור, אתמול במהלך נאום במליאת הכנסת בנושא האלימות במגזר העריב, ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לחברי הכנסת הערבים להגיע למשרדו למפגש שידון בנושא.

"אני מזמין את כל חברי הכנסת של הסיעות הערביות אליי למשרד. זה לא תרגיל, זה בא מעומק הלב. אנחנו נצטרך לפעול בהרבה חזיתות, אני אצטרך את שיתוף הפעולה שלכם ואני מצפה לפגישה הזו".

נתניהו המשיך, "שמעתי כאן את זעקות האמת של ח"כ סלימאן ושל חברי הכנסת הערבים. שמעתי גם שדברים השתנו במהלך השנים. פעלתי בממשלות בראשותי להקים תשע תחנות משטרה - בערערה, בכפר קאסם, בג'סר, בטמרה, בכפר כנא בגליל המערבי, בטירה ובעוד חמש נקודות משטרה. זה לא היטה את המאזן. הבעיה שאתם מתארים היא אמיתית".

ח"כ אחמד טיבי ניגש לדוכן הנואמים במליאה ופנה לנתניהו לאחר שהדיון הוסת מהאלימות בחברה הערבית: "ענית בצורה רצינית בהתחלה, שמעת את הזעקה שלנו - די עם ההתנהגות הזאת, עכשיו אנחנו מדברים על דם שנשפך ברחובות כל דקה".