חבר הכנסת עמית הלוי מהליכוד שוחח עם ערוץ 7 על הצעת החוק שהגיש במטרה להיאבק בהסתה במערכת הלימוד במזרח ירושלים.

"אנחנו צריכים לומר למיעוט הערבי בכלל ובמזרח ירושלים בפרט - האם אתם רוצים להיות אזרחים נאמנים או לייצר חממות לטרור? במזרח ירושלים לומדים 120 אלף תלמידים, 80 אחוזים מהם לומדים בתוכנית לימודים פלסטינית שמחנכת להסתה לרצח וטרור. אותם בתי ספר ממומנים על ידי מדינת ישראל וזה לא יכול להימשך. אנחנו רואים את המשמעות בחודשים האחרונים של פגיעה ביהודים על ידי תלמידים שנובעת מההסתה לטרור במערכת החינוך", מסביר הלוי את המצב.

לדבריו, "החוק הזה מאפשר למשרד החינוך לבדוק עבר ביטחוני ולא רק הרשעות, להשעות מורה שהזדהה עם מעשה טרור ובתיאום עם שר החינוך יואב קיש תהיה אפשרות לחייב בתי ספר שממומנים על ידי המדינה ילמדו אך ורק את תוכנית הלימודים הישראלית".

הוא לא מתרגש מהכוונה של חברי הכנסת הערבים להיאבק בחוק. "אנחנו נהיה אשמים אם לא נחזק את הצדדים ההגונים והאזרחיים ומאפשרים לאשליות הלאומיות להתקיים. אני אומר לחברי הכנסת הערבים שהם צריכים להיות שותפים שלנו בעניין הזה ואם הם רוצים להגשים שאיפות לאומיות - יש 22 מדינות ערביות מסביבנו ושם אפשר לעשות זאת".

להערכתו, הרפורמה המשפטית עוד תחוקק. "ראש הממשלה אמר שהרפורמה לא מתה אלא נמצאת בדיונים. אנחנו שמים את הדברים על השולחן וברור שחייבים שינוי. הרצון שלנו הוא להסכמה רחבה ולפשרות. יש דיונים בבית הנשיא. הרפורמה חיה ובשבועות הקרובים נראה איך היא תצא לפועל".

הלוי נשאל לגבי הצעתו של ח"כ דני דנון להגביל הפגנות נגד אישי ציבור בעקבות התגברות המחאה נגד הממשלה ועונה: "אני חושב שהפגנה היא דבר חשוב וכל מי שהלך לעסוק בתפקיד ציבורי מקבל על עצמו גם ביקורת הכוללת הפגנות - יש רק קו ברור בין הפגנות לבין להיצמד לפניו של ח"כ מילביצקי ולאיים עליו איומים קשים. לדעתי לא צריך להגביל הפגנות, אבל אסור שתהיה אלימות ואיומים".