רינו צרור
רינו צרורצילום: גיל יערי, פלאש 90

שדרן הרדיו והעיתונאי הוותיק רינו צרור מצטרף לחברו רזי ברקאי במתקפה על המדיניות החדשה שצפויה להיכנס לתחנת הרדיו בה הם משדרים, גלי צה''ל.

"הניסיון להשתיק את גל"צ ולייבש את הדעה מתקדם היטב, על פי הפרוטוקול המוכר", כתב צרור וציטט את דוברות גל"צ בתגובה לדבריו של ברקאי אתמול: 'מגישי תוכניות האקטואליה והחדשות לא יוכלו יותר להביא את דעתם', הודיעה דוברת גל''צ בשם מ"מ העורך דני זקן", כתב צרור.

לסיום כתב כי "מי שאוסר על הדעה חונק את המחשבה, את הביקורת. ובהמשך הוא יאסור גם על השאלה. אין מצב".

כזכור, שדרן הרדיו הוותיק רזי ברקאי איים לפרוש בעוד ארבעה שבועות מגלי צה"ל אם יחוייב לחתום על קוד אתי חדש המנוסח בימים אלה וצפוי להגביל את השמעת דעותיו בשידור. ברקאי האשים את מפקד התחנה הזמני דני זקן כי הוא "שלוחו של ברדוגו".

בראיון לחדשות 13 אמר ברקאי: "אם איאלץ לחתום על הקוד האתי החדש בגל"צ המונע משדרי אקטואליה להביע דעות - אעזוב את התחנה בעוד כארבעה שבועות. מפקד התחנה הוא שלוחו של ברדוגו".

רזי ברקאי מאיים לפרוש מגל"צחדשות 13

"כרגע מנוסח המסמך שיוגש לעיוננו בעוד כשבוע-שבועיים. נשאלת השאלה מי ייאלץ להתחייב. כיוון שיש כוונה להחזיר את ברדוגו לתחנה הוא יאופיין כתוכנית של דעה אישית ולא כתוכנית אקטואליה. אז ברקאי שהוא אקטואליסט - ייאסר עליו להביע את דעותיו", אמר ברקאי.

מגל"צ נמסר בתגובה: "כפי שכבר הודענו, צוות אתיקה של גלי צה"ל ובו שני המומחים הטובים בישראל בתחום, שוקד על עדכון הקוד האתי של גלי צה"ל. בין השאר וכפי שהודעתי מראש למר ברקאי, אכן תהיה הפרדה של דיעות המגישים בתכניות אקטואליה וחדשות, כפי שהיה לאורך שנים ארוכות, וכדי להימנע מהטיה כלפי ציבור המאזינים. מר ברקאי רשאי להביע את דעתו בשיחות סלון או בערוצים אחרים. הוא ושאר מגישי תכניות האקטואליה והחדשות להבדיל מתכניות דעות, לא יוכלו יותר להביא את דעתם האישית והפוליטית. לא בתחנת רדיו ציבורית ממלכתית וצה"לית המשדרת לכלל העם. מפאת כבודו של מר ברקאי ועברו המפואר, נימנע מתגובה מעבר לכך".