נצרת
נצרתקובי פינקלר

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד נסים נצר (41) מרצועת עזה, בגין עבירות טרור, לאחר שהעביר לארגון הג'יהאד האיסלמי מיליוני שקלים לטובת תגמול למשפחות אסירים ושהידים.

החל משנת 2019 נהג נצר, שהתגורר בנצרת באופן לא חוקי, להעביר את משכורותיהם של הפועלים מעזה, שעבדו בישראל, בתמורה לעמלה לבני משפחותיהם בעזה. נצר נהג לאסוף את הכספים מהפועלים, לשלם באמצעותם חובות של תושבי עזה בישראל, ובמקום אותם תשלומי חוב בישראל, התושבים שחובותיהם שולמו דאגו לשלם למשפחות הפועלים בעזה.

בסוף שנת 2020, יצר מחמד, פעיל חמאס, קשר עם נצר וביקש ממנו לעבוד עמו. השניים סיכמו כי נצר יעביר את כספי הפועלים למפקדת הג'יהאד האיסלמי בג'נין, על מנת שישמשו ככספי תגמול למשפחות אסירים ושהידים. במקביל, את סך הכספים שהעביר נצר, בניכוי העמלות, היה מחמד מעביר לאשתו או אחיו של נצר בעזה והם היו מחלקים אותם למשפחות הפועלים.

בהתאם לסיכום אסף הנאשם בתקופה הרלבנטית כ- 4,000,000 ש"ח והעבירם לארגוני טרור, זאת בתמורה לעמלות בגובה עשרות אלפי שקלים שהיה גובה הן מהפועלים והן מהג'יהאד האיסלאמי. לנצר יוחסו עבירות של איסור פעולה ברכוש טרור; מתן שרות או העמדת אמצעים לארגון טרור וכניסה וישיבה בישראל שלא כדין.