בתוך 24 שעות עצר שב"כ את החשודים בגניבת התחמושת מבסיס צאלים אתמול (שלישי). כלל התחמושת שנגנבה הוסגרה במסגרת חקירת החשודים בשב"כ.

לוחמי צה"ל, שב"כ וכוחות המשטרה עצרו הלילה שני אזרחים ישראלים, תושבי הפזורה הבדואית בנגב, בחשד לפריצה לבסיס צה"ל בצאלים וגניבת עשרות אלפי פריטי תחמושת מבונקר בבסיס, תוך הסבת נזק לגדר הבסיס ומבנה הבונקר.

על בסיס מודיעין מדוייק של שב"כ, נעצרו הלילה השניים ונתפסה כלל התחמושת שנגנבה מהבסיס, כ-26 אלף כדורים. חקירת העצורים בשב"כ נמשכת ובכלל זה גם החשדות לקשרים ביטחוניים אפשריים.

בתיעוד המעצר נראים מסתערבי מג"ב מקבלים את המידע המדויק מהשב"כ ומזהים את החשודים. חשוד אחד ניסה להימלט ולאחר מרדף רגלי קצר נעצר בתוך מבנה שנכנס אליו.

גניבת הענק מצאלים התגלתה במהלך סריקות שביצעו המפקדים בבסיס אתמול בבוקר. הקצינים זיהו את הפריצה באחד הבונקרים.

ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) אמר אתמול כי "לצערי שוב נחצה קו אדום מסוכן בחוסר המשילות בנגב הפרוע, זהו אירוע חמור ביותר ובשל כך אני דורש לערב את שב"כ בחקירת האירוע. גנבי האמל"ח הללו שקשורים ישירות למבריחי הסמים בגבול מצרים (קשר חמולתי וארגוני), מאתגרים פעם אחר פעם את תפיסת ההגנה של מדינת ישראל, יש להחמיר ענישה ולהביאם לדין, ויפה שעה אחת קודם".

ח"כ דני דנון מהליכוד הגיב על שוד התחמושת ממחנה צאלים וקרא לעדכן בהתאם את הוראות הפתיחה באש. ''לא ייתכן שכנופיות של בדואים נכנסים ויוצאים מבסיסי צה"ל ועושים בהם כבשלהם. שלא יהיה ספק - הכדורים שנגנבו ישמשו פושעים, רוצחים ואפילו מחבלים. זו סכנה אסטרטגית למדינה. חייבים לעדכן את נהלי הפתיחה באש ולתגבר את השמירה - כל מי שמתקרב לבסיס צה"ל צריך לדעת שהוא בן מוות. כך בונים הרתעה'', אמר דנון.

בארגון תורת לחימה אמרו בתגובה לגניבת התחמושת: "רק אתמול התריע גלנט מהתקוממות פנים ארצית עוצמתית של הגיס החמישי הערבי בתוככי ישראל. הבוקר אותו אויב ממשיך להתחמש מתקציב הביטחון ומצה"ל עליו אמון אותו גלנט, נכנס לצאלים ולוקח 26,000 כדורים. אף אחד לא נותן את הדין ואף אחד לא לוקח אחריות על ההפקרות בצאלים, ואספקת הנשק לאויב נמשכת כסדרה".