מחנה קיץ. אילוסטרציה
מחנה קיץ. אילוסטרציהצילום: iStock

שלי בודקוב, אמא לבנות הלומדות בכפר הנוער 'בן שמן' שלחה הודעה חריפה לקבוצת הורים בעקבות הפרסום בערוץ 7 על כך שארגון שמאל יוביל מחנה קיץ לנוער פלסטיני וישראלי שחווה שכול, בכפר הנוער.

ארגון השמאל 'פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני בעד שלום' יוביל מחנה קיץ לנוער פלסטיני וישראלי שחווה שכול בכפר הנוער בן שמן השייך למנהל חינוך התיישבותי פנימיתי של משרד החינוך.

"אני רועדת מעצבים, לאן הגענו?", כתבה שלי. "פנימיית כפר הנוער בן שמן החליטו לבד על דעת עצמם בלי שיתוף ההורים לארח בחופש הגדול ילדים פלסטינים, לחשוף אותם לכל הפרצות, כניסות, קוד כניסות ומגורים של הילדים שלנו, וכל זה תחת השם 'סמינר/קייטנת ערבי- ישראלי', בשם מי, בשם מה? למה המקום הבטוח של הילדים שלנו צריך לארח את האויב, וכל זה יעני בשם השלום".

"אני פונה למנהלת הכפר הנכבדה, את הדעות הפוליטיות שלך תשמרי לעצמך, תשאירי את זה מחוץ לפנימיה, זה לא הבית שלך! זה לא הילדים שלך!", כתבה בחריפות.

"מי שמך לקבל החלטה כזאת מבלי להתחשב בדעותינו ההורים?", שאלה שלי. "את רוצה תארחי אותם אצלך! במגרש הביתי שלך עם המשפחה והילדים שלך. את אונסת את ילדינו בכפייה פוליטית. זה שיא החוצפה ועברת כל גבול!".

בנוסף, גם ארגון פורום נכי צה"ל שלח מכתב מחאה וכתב שהוא מביע שאט נפש מאירוח ארגון השמאל 'פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני בעד שלום' שכולל בתוכו בני משפחות מחבלים בכפר נוער חינוכי של מדינת ישראל.

לערוץ 7 נודע כי הנהלת כפר הנוער, במטרה להרגיע את כעס ההורים, הוציאה הודעה שבה נאמר כי מדובר היה בטעות וההנהלה מתחייבת שהדבר לא יקרה שוב, אך כעת אין ביכולם לבטל את מחנה הקיץ משיקולים משפטיים. ההנהלה ציינה כי בעבר התארחו במקום ארגון בני עקיבא ולתת.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "החוצפה של כפר הנוער להשוות ארגון ערכי כמו בני עקיבא לפורום משפחות שכולות שכולל בתוכו משפחות מחבלים הזוי. אנחנו שוב קוראים לשר החינוך להבהיר לפורום שעליו לבטל את האירוע הקיצוני הזה ולא לתת לארגון שכולל משפחות מחבלים רשות להשתמש בכנס ממשלתי".

נציין כי משרד החינוך נשאל על ידי ערוץ 7 כיצד מתאפשרת כניסתם של פלסטינים לשטחי ישראל לצורך כנס מהסוג הזה והאם הרשויות תומכות בפעילות הארגון הקיצוני.

מהמשרד נמסר בתגובה "משרד החינוך לא מתקצב את האירוע ולא קשור אליו בשום דרך. מארגני האירוע שוכרים את כפר הנוער כמו גופים נוספים במהלך חודשי הקיץ. הכפר משמש מקום אירוח בלבד עבור האירוע ותלמידי הכפר או מי מטעמו לא לוקח שום חלק באירוע".

לערוץ 7 נודע כי במקביל נעשית בדיקה משפטית האם מדובר בפעילות לא חוקית או אסורה.