השר אלי כהן
השר אלי כהןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר החוץ אלי כהן (הליכוד) קורא לעורכי הדין להצביע בבחירות ללשכת עורכי הדין ולבחור ברשימות ומועמדים ימניים.

"הבחירות ללשכת עורכי הדין הן בחירות חשובות", אמר כהן. ''אני קורא לכל אחד ואחת מכן, לצאת, להשפיע ולממש את זכותכם. הצביעו לרשימות לאומיות ימניות בבחירות הקרובות. צאו להצביע''.

עו"ד ענת קאופמן, מראשי רשימת ׳יוזמה- הציונות המשפטית׳ בירכה על קריאתו של שר החוץ אלי כהן להצביע לרשימות ימניות-לאומיות: "שר החוץ מבין את חשיבותה המכרעת של הלשכה בכל הנוגע לבחירת הנציגים שיכהנו בוועדה לבחירת שופטים ואשר יקבעו את עתידה המשפטי של ישראל. אני קוראת לכל עורכי הדין מהמחנה הלאומי לצאת מהאדישות ולהגיע לקלפי".

שרת המשימות הלאומיות אורית סטרוק אמרה בשבוע שעבר כי הבחירות ללשכת עורכי הדין ישפיעו לא רק על עורכי הדין בישראל אלא על כל אזרח ישראלי: "הבחירות ללשכת עורכי הדין ישפיעו לא רק על עורכי הדין, לא רק על השופטים, הן ישפיעו על כל אחד ואחת מאיתנו, הן ישפיעו מי יישב בבית המשפט העליון, הן ישפיעו על השינויים שאנחנו רוצים וחייבים לבצע במערכת המשפט והן ישפיעו גם על הדמוקרטיה של מדינת ישראל".

"כולנו צריכים להתאחד ולתמוך ברשימה של הציבור הציוני דתי שתייצג אותנו במועצת לשכת עורכי הדין", מוסיפה סטרוק ממפלגת הציונות הדתית, "אני קוראת לכל עורכי ועורכות הדין שיש להם זכות הצבעה לגשת ולהצביע לרשימת 'יוזמה - ציונות משפטית'".

בדרך כלל, אומרת השרה סטרוק, אחוזי ההצבעה של מעוזי הימין בלשכת עורכי הדין עומדים על אחוזים בודדים, "אנחנו חייבים לשנות את זה בבחירות הללו", היא מדגישה.