עו"ד יצחק נטוביץ'
עו"ד יצחק נטוביץ'צילום: יח"צ

סיעת "לשכה אחת" בראשות עו"ד אפי נוה וסיעת "יוזמה ציונות משפטית" בראשות עו"ד יצחק נטוביץ ועו"ד ערן בן ארי, חתמו על הסכם עודפים לקראת הבחירות ללשכת עורכי הדין שייערכו ביום שלישי הקרוב.

רשימת "יוזמה ציונות משפטית" היא איחוד של שתי סיעות ימין במועצת לשכת עורכי הדין: "הציונות המשפטית" בראשות עו"ד יצחק נטוביץ' וסיעת "יוזמה" בראשות עו"ד ערן בן ארי, אשר החליטו על ריצה משותפת בבחירות בלשכה.

ברשימה חברים גם יו"ר ועדת ביטוח לאומי ארצי עו"ד ענת קאופמן, חבר ועד מחוז מרכז והאופוטרופוס הכללי והכונס הרשמי לשעבר עו"ד שלמה שחר, ויו"ר פורום דיני עבודה בלשכה עו"ד יעל דולב. את הרשימה בירושלים מוביל עו"ד אבי שינדלר, את הרשימה במחוז מרכז מוביל עו"ד אבינועם גואלמן ואת הרשימה במחוז תל אביב מוביל עו"ד אביחי ורדי.

ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין עם נציגי 'יוזמה ציונות משפטית'
ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין עם נציגי 'יוזמה ציונות משפטית'צילום: ללא קרדיט

מוקדם יותר השבוע נפגשו חברי רשימת 'יוזמה ציונות משפטית' עם הרב יהודה סילמן מבני ברק ועם ראש העיר אברהם רובינשטיין.

רובינשטיין ביקש לתמוך בחברי הרשימה ואמר כי הוא מצפה מכל בעל זכות בחירה להגיע לקלפי ולהצביע לרשימה ששומרת על ערכי היהדות והמסורת. "אנחנו רוצים שבלשכת עורכי הדין יישבו נציגים שיחזקו את היהדות ולא יחלישו אותה, שיתנו מענה לציבור החרדי, שיבינו את הצרכים של הציבור הזה ויתנו לו את המענה הנכון", הסביר ראש העיר בני ברק.

עו"ד אפי נווה
עו"ד אפי נווהצילום: זיו קורן

עו"ד אפי נוה שמסתער שוב על תפקיד יו"ר הלשכה שאותו מילא בעבר, טען אתמול בראיון לערוץ 7 כי עו"ד עמית בכר המתמודד מולו לראשות הלשכה הפך אותה לגוף פוליטי בחודשים שבהם בכר משמש כיו"ר זמני. "אנחנו צריכים להחזיר את הלשכה למקום שהייתה בו כשאני הייתי ראש הלשכה'', אמר נוה.

''היום ללשכה אין תקשורת עם הכנסת והממשלה והיא לא מסוגלת להעביר שום מהלך. עמית בכר הלך לקצה הקיצוני של המפה הפוליטית, הוא הולך ומפגין, הופך את הלשכה לסניף של מרצ ואפילו שמאלה משם. אסור שיהיה לנו זיהוי פוליטי, אנחנו לא במקום הזה. הלשכה היא גוף מקצועי שאמור לדאוג לחברים בו ולקשרים הטובים שלו עם הכנסת והממשלה".

"מי ידבר עם בכר אחרי שהוא הולך לכל הפגנות המחאה? יש כל כך הרבה סוגיות שעל הפרק והלשכה אמורה לדבר עם הפוליטיקאים כדי לדאוג לעורכי הדין בישראל. הממשלה העבירה תקציב והיא כאן כדי להישאר. מי יענה לבכר לטלפון? ביום שאחרי, אם בכר יהיה ראש הלשכה, היא תחדל מלהתקיים. אסור לנו שמצב כזה יקרה. עורכי הדין צריכים להבין שזה קרב על הלשכה ועל הבית שלנו", מצהיר נוה.