בועז ביסמוט
בועז ביסמוטצילום: ערוץ 7

אחרי סערת הבחירה לוועדה לבחירת שופטים, הגיעה העת לקידום הרפורמה לחקיקה, קובע חבר הכנסת בועז ביסמוט בראיון לערוץ 7.

"בשבוע שעבר היה אירוע מצער שלא אהבתי. חברים לקואליציה ולא משנה \מאיזו סיעה, הצביעו עבור מועמדת האופוזיציה, קארין אלהרר. כעת יש שתי אפשרויות, או לחפש אחראים ולהאשים, או להסתכל קדימה לראות מה הנושאים שאין עליהם מחלוקת, כמו עילת הסבירות וחוק היועמ"שים, נושאים שאפשר היה לסגור אותם בתוך שעות אם רק הייתה אופוזיציה אחראית ואמינה, ואת הנושאים האלה לקדם לחקיקה".

ביסמוט מספר כי בעיניו האירוע החשוב ביותר שהתרחש בשבוע שעבר לא היה עצם בחירתה של חברת הכנסת אלהרר אלא העובדה שהעם בישראל ראה לנגד עיניו שאין הבדל בין בני גנץ ליאיר לפיד.

"פוליטיקה היא לא רחבת ריקודים ולכן אפשר לרקוד בה גם לבד", אומר ביסמוט. "יש לך 64 מנדטים וזה מה שמאפשר ריקוד לבד. יש משמעות ל-64 המנדטים האלה שקיבלנו מהעם. אנחנו לא קישוטים אלא קואליציה שאמורה וצריכה למשול. העדפנו לרקוד יחד עם האופוזיציה ולהיות קשובים, גם למפגינים וגם למחאה, אבל היום אין לנו ברירה אחרת, בעיקר כשאנחנו יודעים שאנחנו באים לעשות טוב למדינת ישראל כשאנחנו מחזירים את האיזונים למערכת המשפט. נמשיך במשימה איתם או בלעדיהם".

על הקושי של הקואליציה לקדם את החקיקה כאשר יש בתוכה מורדים שמאחורי הפרגוד מצביעים נגדה, אומר ביסמוט: אהיה ברור, הצטרפתי לליכוד כי זו המפלגה שאני שייך אליה. הליכוד לא סתם בשלטון. יש לנו גב בציבור, גם אם לא בתקשורת. אני מקבל טפיחות על השכם וקריאות בציבור הרחב שנצליח, גם בצפון תל אביב ולא רק במעוזי הליכוד. הציבור שלנו רוצה את הרפורמה הזו, וגם בשמאל ובאופוזיציה רוצים ברפורמה, אבל יש להם בעיה עם זה שהליכוד הוא זה שהציע אותה. מהרגע שמדובר בקואליציית ימין בראשות נתניהו, אצל חלק מהאנשים זה הפך להיות פסול ועילה לקריאה למרד אזרחי וסרבנות".

לטעמו של ביסמוט האופוזיציה מבית מונה לכל היותר ארבעה או חמישה איש שנמצאים במחשכים. "הייתי רוצה לראות את האופוזיציה זו הזו בגלוי, שיראו את עצמם וגם שלא יתנגדו לסגנון של הרפורמה אלא למהות שלה. אני רוצה לראות מי מתנגד למהות של הרפורמה ואני לא מאמין שיהיו הרבה כאלה", הוא אומר ומביע תקווה שלא שיקולים זרים הם שמנחים את מי שפוגע ברפורמה מתוך הקואליציה.

"אנחנו צריכים להמשיך עם הרפורמה ולהביא אותה בצורה מקצועית, שוויונית ומתחשבת בכלל הציבור הישראלי. אנחנו הליכוד מפלגת שלטון של העם כולו", הוא אומר.

על התנהלות נתניהו בסוגיה כולה אומר ביסמוט כי הדור כולו זכה למנהיג בסדר גודל של נתניהו, מנהיג שהנינים שלו עוד ישוויצו בכך שסבא רבא שלהם עבד עם אדם שכזה, "כמו שמתגאים בזה שעבדו עם בגין ובן גוריון".

"הוא מנהל את העסק ונמצא בתוכו. ראיתי אותו ביום ההצבעה וראיתי עד כמה הוא פעיל בצורה שקולה ואחראית, וכיצד טובת הציבור הישראלי כולו לנגד עיניו. זכינו", אומר.

באשר לדבריה של חברת הכנסת אלהרר המשגרים רמזי איום כלפי הממשלה לפיה אם היא לא הייתה נבחרת הרחובות היו בוערים והמדינה תרעד אם הממשלה תנסה להשתלט על הוועדה לבחירת שופטים, שואל ביסמוט: "מה זה השיח האלים הזה? מה האיומים האלה? זה שיח שמתאים למשפחות פשע ולא לשיח בין חברי כנסת ולא לנציגה בוועדה לבחירת שופטים. אני בורר את המילים שלי וזו דעתי. זה דפוס עברייני שככל שניכנע לו הוא יגבר".

"תאר לעצמך שמישהו מהליכוד או מהקואליציה היה מתבטא כך, מה היה קורה כאן. המדינה הייתה רועדת. הרי כל משפט מעט תקיף שיוצא מאנשינו גורר מתקפה מצד כל התקשורת. כשזה בא משמאל זה נחשב טבעי. פתאום מרי אזרחי זה בסדר, איומים בהצתת הרחבות זה בסדר, לא להתגייס זה בסדר. הכול בסדר כשזה בא משמאל".