גולדקנופף באביתר
גולדקנופף באביתרצילום: רועי חדי

יו"ר יהדות התורה ושר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף ביקר היום (ה') ב"אביתר" בשומרון וביקש לחזק את המתיישבים שעלו ליישוב בתגובה לפיגוע הירי הקשה בעלי, בדרישה מהממשלה להקים את היישוב אביתר.

השר ביקר בבית המדרש על שם יהודה גואטה הי"ד, דיבר בפני תלמידי הישיבה ורקד עם הבחורים והתושבים.

"בעזרת השם יהיה פה יישוב", הכריז גולדקנופף. "אני לא שותף שלכם אלא אחד מכם. עשרת אלפים תושבים יהיו פה ולא יהיה ילד אחד שלא ירקוד וישמח איתכם עם כל הדברים היפים. יהיה פה ישוב''.

השר אמר לתלמידי הישיבה: "הגעתי הנה כדי להגיד לכם להמשיך 'לעובדה ולשומרה' את ארץ ישראל, לא יהיה שום כוח שיסלק אותנו מכאן. שאלתי את עצמי מתי תבוא בפניי המצווה להתאבק בעפר רגליהם? ואני הולך כאן איתכם על העפר הזה ומקיים את המצווה ומתאבק בעפר רגליכם. אני רואה את מסירות הנפש שלכם, אני רואה כמה מסירות לארץ ישראל. בעזרת ה' יהיה פה ישוב, בעזרת ה' יהיו ימים טובים לישראל''.

יוסי דגן, ראש מועצה אזורית שומרון אמר בבית המדרש ע"ש יהודה גואטה: "אנחנו באנו לכאן כדי לחזק אתכם בחורי הישיבה, אתם המרכז שלנו, אתם העתיד שלנו. עיני כל עם ישראל נשואות להתיישבות – האם אנחנו נישבר בגלל הטרור הזה, האם אנשים יעזבו חס וחלילה, או להיפך – לזה שבלילה של הרצח, כשהדם עוד נמצא על הכביש, לא רק שלא יצאו כאן משאיות של אנשים שבורחים, אלא הגיעו לכאן כלי רכב ומשאיות עם משפחות ובחורים, בחורי ישיבות שבאו לכאן עם הסטנדר, עם הגמרא ועם המיטה של התינוק, ועם הכרית, הגיעו לכאן וחידשו כאן את ההתיישבות.

''אנחנו קוראים לממשלה לאשר את אביתר כיישוב קבע במדינת ישראל, ששר השיכון מוכן להביא לכאן תכנון ולבנות כאן אלפי יחידות דיור בעזרת השם", הוסיף דגן. יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס אמרה לגולדקנופף: ''אנחנו מבקשים ממך לחזק את ראש הממשלה מול הלחצים הבינלאומיים. הישוב אביתר יצמח וישגשג".