מרב מיכאלי
מרב מיכאליצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת התחבורה לשעבר חברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) טענה היום (שני) כי מה שמתחולל בימים האחרונים במשרד התחבורה עוד יתפוצץ בקול רעש גדול.

מיכאלי קראה למבקר המדינה מתניהו אנגלמן להיכנס לעובי הקורה ולבדוק לעומק את מה שמתחולל במשרד.

"כשרת התחבורה לשעבר, אני עוקבת בחרדה אחרי מה שקורה במשרד התחבורה בתקופה האחרונה", אמרה מיכאלי בישיבת הסיעה. "גורמים עבריינים שמחוברים למשפחות פשע השתלטו על משרד התחבורה. על המשרד השתלטה קבוצה של עסקנים, מאכערים, שעסוקה בביזת כספי הציבור ובתפירת מכרזים למקורבים ולאנשי שלומם".

לטענתה, "התוצאה הישירה שכבר מרגישים אותה היא החמרה בפקקים, פחות תחבורה ציבורית – שאנחנו הוספנו, ייקור התעריפים שאנחנו הוזלנו, המטרו תקוע, ביטול פרויקטים בפריפריה- רק קומבינות ושחיתות. על השחיתות שקורת במשרד התחבורה בימים אלה, מדינת ישראל תשלם מחיר כבד ולא רק בפקקים. המחיר של השחיתות, של הקומבינות, של הסיאוב והוא הרסני ומסכן חיים".

"אני לא יכולה לפרט יותר בשלב הזה", אמרה, "אבל מה שמתחולל בימים האחרונים במשרד עוד יתפוצץ בקול רעש גדול. אני קוראת מכאן למבקר המדינה להיכנס לעובי הקורה ולבדוק לעומק את מה שקורה במשרד התחבורה. ההפיכה המשטרית כבר הגיעה למשרד התחבורה, ביטול הסבירות כבר נמצא שם, במשרד לביטחון פנים ובמשרדים נוספים".

על חקיקת הרפורמה המשפטית אמרה מיכאלי: "לגבי עילת הסבירות צריך להבין, כשהקואליציה מבטלת את עילת הסבירות – היא לא דורסת את בית המשפט – היא דורסת את הציבור. זאת הדרך להכניס מינויים מושחתים לתוך משרדי הממשלה ולתוך החברות הממשלתיות. ככה שבמקום מינויים מקצועיים – אנחנו מקבלים מינויים של מקורבים ועבריינים שהפוליטיקאים חייבים להם אישית".

"אם עילת הסבירות תבוטל", טוענת מיכאלי, – "השחיתות תגדל עוד יותר. גם בית המשפט לא יוכל להתערב ולעצור את המינויים המושחתים. אם עילת הסבירות תבוטל – פושעים, עבריינים וגנבים פשוט ינהלו לנו את הקופה הציבורית".

"אל תטעו, זה לא נשאר ברמה הכלכלית, במינויים וקומבינות לחברי מרכז. מהר מאוד זה יחלחל ויעבור למינויים במערכת הביטחון שלנו".

על דבריה של אורית סטרוק הבוקר הגיבה מיכאלי: "המתקפה הברוטלית של השרה אורית סטרוק הבוקר על ראשי מערכת הביטחון לא נולדה בחלל ריק. היא מייצגת את מחוללי הטרור היהודי של נערי הגבעות, ואם ראשי מערכת הביטחון יוצאים נגד הטרור היהודי – אז מבחינתה היא תחליף גם אותם. בן גביר כבר הודיע שהוא יחליף את מפכ"ל המשטרה".

"אין דין ואין דיין. מיליציות של טרור יהודי – קבוצות מתנחלים שהולכות ושורפות בתים, מכוניות, חנויות של פלסטינים חפים מפשע. אנחנו במדרון חלקלק שבו המינויים הבאים של ראשי מערכת הביטחון יהיו מינויים עקומים שיעצמו עין בפני טרור המתנחלים. אנחנו בפני מדרון חלקלק שמתקדם בצעדי ענק, הממשלה של נתניהו איבדה את הבלמים".

לסיום אמרה: "אני קוראת לחברי האופוזיציה להודיע שאין יותר מה לדבר ואין חזרה לשיחות בבית הנשיא לאור החקיקה החד צדדית. הדרך היחידה לבלום את ההתדרדרות של הממשלה הזאת- היא המחאה. המחאה שתתגבר ויחד נהפוך אותה לכוח פוליטי שינצח ויבנה כאן שלטון נקי משחיתות".