מאיר פרוש
מאיר פרושצילום: ערוץ 7

שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש מתייחס הערב לחוק הגיוס שפג תוקפו ומותח ביקורת על נתניהו.

"סיכמו לפני שבועיים שנצמצם את המריחה בהסדרת מעמד בני הישיבות. צר לי מאוד שבדבר החשוב הזה, שהיה אמור להיות בקונצנזוס, אני רואה כרגע חריקות מהסיכומים. לא יהיה זמן אחר שיהיה נוח יותר לחקיקה", אמר פרוש ברדיו 'קול ברמה'.

"לפני שבועיים היה סיכום אצל ראש הממשלה שעד השבוע יסתיים הוויכוח בין האוצר והביטחון לגבי חוק הוקרת השירות. הסכמנו שלא ניתן לחוק להתגלגל ויסיימו עד אמצע החורף", מבהיר פרוש. "לא עומדים בסיכומים האלו. בהחלטת הממשלה בכלל לא כתוב שיגבשו חוק להסדרת מעמד בני הישיבות. כל נציגי יהדות התורה היו בדעה אחת בפגישה אצל נתניהו, מרגיש שעשו עלינו קומבינה".

בנוגע להפרת ההסכמות בנושא התקציבים אמר: "בעוד חודש-חודשיים נראה האם הכספים שהובטחו השנה למוסדות אכן יועברו. המצב לא נראה כרגע מעודד".

"אפילו את חלקנו הדל בהסכם הקואליציוני, לגבי המשרד שלי והרשות של מקלב, לא מקוים למרות החלטות ממשלה ברורות והנחיות של ראש הממשלה ושר האוצר", אומר השר. "אף שר לא צריך להיפגע אם מדברים על הפקידים שלו, הם צריכים להשתנות ולהפסיק את הסחבת. אם נגיע למבוי סתום, נתניהו יהיה חייב לדפוק על השולחן ולעשות סדר".

בהמשך התייחס לבחירות המתקרבות לרשויות המקומיות ואמר כי "לדגל התורה יש שותפים, לא סתם אנחנו רצים יחד לכנסת, אנחנו הכי קרובים בהשקפה. הרבה שנים הלכנו יחד ואפשר להמשיך לעבוד יחד".

לגבי העיר אלעד הוסיף: "עד היום ישראל פרוש נבחר לראשות העיר אלעד כמועמד של אגודת ישראל ודגל התורה. כשדגל התורה תחליט להמשיך את הברית עם אגודת ישראל בערים השונות, אז הוא יהיה ראש עיר גם בקדנציה הבאה".