דנון בשומרון
דנון בשומרוןצילום: ללא קרדיט

חבר ועדת החוץ והביטחון ח"כ דני דנון קרא הבוקר (שלישי) לכוחות הביטחון לצאת למבצע שירסק את תשתיות הטרור.

את הדברים אמר דנון בסיור בשומרון יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, טל תמרי, אלמנתו של מאיר תמרי ז"ל שנרצח בתחילת החודש בפיגוע במחסום חרמש שבשומרון ועם ראשי הישובים.

במפגש עם ראשי הישובים, במחסום חרמש אמר דנון: "המציאות בשומרון הפכה בלתי אפשרית. פיגוע רודף פיגוע. רק בשבוע שעבר נרצחו ארבעה ישראלים בתחנת הדלק של היישוב עלי. תשתיות הטרור ביו"ש הולכות ומתעצמות ויכולת רקטית היא רק עניין של זמן".

לדבריו, "מבצעי מנע נקודתיים של צה"ל ושב"כ כבר לא מספיקים כדי לבלום את גל הטרור שהולך וגדל. למערכת הבטחון יש תוכנית מוכנה לטיפול שורש שירסק את תשתית הטרור בשומרון".

דנון טוען כי "רבים במערכת הביטחון כבר מבינים שאין מנוס מהפעלת תכנית זו ויציאה למבצע צבאי נרחב ותומכים בכך, מנגד יש גם קולות במערכת הבטחון שחוששים מהשלכות של מבצע כזה. אני בטוח שראש הממשלה יגלה עוצמה ויאמץ את עמדת ראשי מערכת הבטחון שמבינים שהגיעו העת לתת לצה"ל לנצח".

"המשך המצב הקיים משדר חולשה מול אויבינו ומזמין עוד ועוד פיגועים. הגיע העת לומר לצה"ל, פעל. יש לצאת למבצע שירסק את תשתיות הטרור לפני שיהיה מאוחר", אמר לסיום.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר, "אנחנו באים בביקורת גדולה מאוד לממשלה. אנחנו נמצאים כמעט חודש אחרי רצח נוראי שהיה כאן, ולא ראינו שום מענה ביטחוני אמיתי. המחסום הזה שהוסר בגלל לחצים פוליטיים מעבר לים חזר בזמן השבעה ובצורה צינית, מיד אחרי השבעה הוסר, ואז כמעט נרצח תושב מבוא דותן. המינימום של המינימום שמגיע לנו מהממשלה זה ביטחון".

דגן הוסיף "אנחנו מאוחדים בדרישה ברורה מהממשלה להחזיר את המחסומים הביטחוניים, לצאת למבצע צבאי, לאיסוף הנשק ולפגוע צבאית בתשתיות הטרור של הרשות הפלסטינית. אנחנו יחד עם טל, יחד עם תושבי חרמש מצפים מהממשלה לחזק את ההתיישבות כאן".

"יש הרבה תסכול מהמדיניות של הממשלה, אנחנו תומכים בממשלה, אבל אנחנו מאוכזבים במישור הביטחוני. אנחנו לא רואים שינוי, אנחנו דורשים מבצע חומת מגן 2 עכשיו".