סמוטריץ' ובן גביר
סמוטריץ' ובן גבירצילום: פלאש 90

גורמים במפלגת עוצמה יהודית תוקפים את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' וטוענים כי שיתוף פעולה שלו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי פוגע בציונות הדתית.

במפלגה מסבירים כי בתחילת השבוע סיעת ש"ס הגישה הצעת החוק לשינוי שיטת בחירת רבני ערים. השר בן גביר ביקש הבהרות להצעה שלדבריו פוגעת בטוהר המידות ומכניסה לבחירת רבנים פוליטיקה, בעקבות כך השר בן גביר הגיש ערר.

"בעקבות הערר שהוגש, הממשלה קיימה ישיבה חריגה שלא כהרגלה במטרה להצביע על הערר. השר בן גביר לא השתתף בישיבה בכוונה תחילה בכדי שלא למשוך את הערר, מי שנזעק לעזרתו של דרעי הוא לא אחר מסמוטריץ שככל הנראה סגר דיל קודם לכן בחדרים סגורים עם ש"ס. סמוטריץ הגיש ערר דומה לזה של בן גביר בכדי שיאפשר להצביע בעדו", אומרים במפלגה.

"אלא שהיועצת המשפטית למשרד ראש הממשלה הודיעה למזכירות הממשלה, כי למרות שסמוטריץ הגיש ערר דומה, לא יהיה ניתן להצביע על הערר של השר בן גביר ללא נוכחותו, למרות זאת הממשלה הצביעה השבוע על הערר של דרעי והפילה את הערר של השר בן גביר. אנחנו מתפלאים על סמוטריץ שסגר דיל פוליטי עם ש"ס שפוגע ומחליש משמעותית בחירת רבני ערים מהציונות הדתית", אמר.

מנגד טוענים גורמים בקואליציה כי במזכירות הממשלה פנו לשר סמוטריץ׳ "כדי להצטרף לערר במטרה להביא מענה לתרגילי בן גביר ולאפשר לחוק אותו מקדמים משרד הדתות להמשיך באישור הממשלה".

הכתבת שירית אביטן כהן מישראל היום צייצה בטוויטר תחת הכותרת "מלך התרגילים" כי "כשרצו לדון בערר בן גביר נעלם מהישיבה באופן מסתורי. דרעי זעם ודרש מנתניהו לכנס ישיבת ממשלה בהקדם ולא לחכות שבוע לקידום חוק רבני ערים".

"מחשש לתרגיל היעדרות נוסף של בן גביר שהיה דוחה שוב את הדיון בערר והסרתו, הגיש גם סמוטריץ' ערר זהה" - מה שהביא לקיום הדיון עם בן גביר או בלעדיו.

במקביל דיווח אמיר אטינגר בישראל היום כי השר עמיחי אליהו ביקש ממנכ"ל משרד הדתות למנות את אביו הרב שמואל אליהו לרב העיר ירושלים - בתמורה להסרת ההתנגדות של עוצמה יהודית לחוק שינוי בחירת רבני ערים של ש"ס. מנכ"ל משרד הדתות סירב להגיב והשר אליהו הגיב - להד"ם.