ניידת משטרה
ניידת משטרהצילום: דוברות

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד שוטר תנועה זאת לאחר שהטריד נהגת שעוכבה על ידו לבדיקה ואיים על בעלה.

על פי כתב האישום, במסגרת תפקידו של הנאשם, שוטר תנועה במרחב גליל, עיכב את המתלוננת בעודה נוסעת ברכבה בחשד כי ביצעה עבירת תנועה.

בעודו בודק את פרטיה במערכות המשטרתיות, אמר לה שהיא יפה, החמיא לה על צבע הציפורניים ואמר לה כי הוא יחכה לה בהמשך היום באותו המקום ואם לא תשוב לפגוש בו, אז ייתן לה דוח תנועה.

לאחר שעזבה המתלוננת את המקום התקשר אליה הנאשם מטלפון חסום, לא הזדהה בפניה בשמו או תפקידו ואמר לה כי הוא מחכה לה בתחנת דלק הקרובה. אז ניתקה המתלוננת את השיחה ולא ענתה עוד לשיחותיו.

בהמשך שב והתקשר אליה השוטר במספר הזדמנויות מהטלפון האישי שלו והמתלוננת לא ענתה לאף שיחה. מספר חודשים לאחר מכן, בעודו בתפקיד, הבחין הנאשם במתלוננת בעודה נוסעת ברכבה וכרז לה לעצור באמצעות מערכת הכריזה של הניידת.

המתלוננת זיהתה כי מדובר בנאשם ולא נענתה לקריאותיו. בשלב זה התקשרה לבעלה, סיפרה לו כי הנאשם שב ומטריד אותה והוא החל בנסיעה לכיוונה. עם הגעת בעלה למקום, ולאחר שהבין כי מדובר בנאשם, התעמת הבעל איתו על כך שהוא הטריד את אשתו. בתגובה, איים עליו השוטר ואמר לו, בין היתר, 'תזכור את פניי', בעודו מניח את ידו על נשקו האישי.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של הטרדה באמצעות מתקן בזק, שימוש לרעה בכוח המשרה ואיומים.