גלנט ובן גביר
גלנט ובן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר תקף בחריפות את שר הביטחון יואב גלנט שלטענתו מוציא צווים מנהליים רבים נגד יהודים.

השר גלנט אמר לשר בן גביר בדיון בנושא המעצרים המנהליים: "זה גם נגד ערבים וגם נגד יהודים, איך זה מתיישב עם המאבק האגרסיבי שלך נגדי ונגד השב"כ על צווים מנהליים?"

בן גביר השיב: "מאוד פשוט, אני מכיר את החומרים, אתה מוציא צו מנהלי לאנשים שמזיקים לרכוש, אני רוצה צווים לרוצחים". גלנט הגיב: "חברי סיעתך תוקפים באגרסיביות אותי ואת השב"כ".

השר בן גביר תקף: "בצדק, כי הצווים שלך זה נגד פגיעה ברכוש ואני עומד מאחורי זה שצריך להוציא צווים מנהליים לרוצחים. צריך להפריד בין רוצחים לפגיעה ברכוש".

גלנט טען: "מן המפורסמות, פדרמן כעו"ד ואתה כדובר הייתם נגד זה". בן גביר ענה: "אני מקווה שהמידע שנותנים לך טוב יותר. פדרמן מעולם לא היה עו"ד. לא אוהב גרפיטי והצתת מכוניות, אבל כלפי רצח צריך להתייחס אחרת".

גלנט המשיך, "בלון גז ובנזין זה העצורים בחווארה". בן גביר תיקן את גנלט: "בלון גז ממחתרת בת עין, זה מלפני עשרים שנה, מקווה שהמודיעין שלכם נגד ערבים טוב יוותר ממה שיש לכם נגד יהודים, אני נגד שיהודי יכתוב גרפיטי או יצית רכב, אבל זה עולם אחר, מאשר רוצחים, יש לנו רצח במגזר על בסיס יום יומי, אי אפשר לומר לי לך תטפל, ולא לתת כלים. לשיטת כל גורמי המקצוע, מעצרים מנהליים למשפחות פשע, יפחיתו מעשי רצח".

בשלב זה נתניהו התערב בדיון הסוער: "הרצח במגזר הערבי זה טרור, אנשים חיים תחת טרור".

המשנה ליועמ"שית שרון אפק אמר בדיון: "יש בעיה ששר לביטחון לאומי יוציא צווים מנהליים ללא הגבלת זמן. בן גביר השיב: "מוכנים להגבלת זמן".

שרון אפק הוסיף: "זה לא ביטחון המדינה זה מעשה פלילי סופר חמור". בן גביר טען מנגד: "זה ביטחון הציבור". לדברי אפק, "הם לא מפחדים ללכת למכולת". בן גביר: "בטח שהם מפחדים, אתה לא יודע מה קורה שם".

שר המשפטים יריב לוין אמר בדיון: "זה שאלה של זמן, ביום שיהיה 20 נרצחים באירוע, אנחנו נגיע לכלים המנהליים, אז בואו נמנע את הרצח שיגיע".

השר בן גביר תקף שוב: "אפשר לחכות שנה שיתגייסו שוטרים ונקים משמר לאומי, אבל אין לנו כלים עד אז. אני מפחד שאנחנו נקבל 500-600 נרצחים וזה ביטחון של אנשים שצועקים, ובצדק צועקים. אם לא רוצים מעצרים מנהליים לפחות שיהיו צווי הגבלה".

גלנט הבהיר: "מעצרים מנהליים שלא על ידי שר הביטחון בנושאי טרור הם בלתי אפשריים, אני מצפה לגיבוי מלא של כל שרי הממשלה כאשר אני פועל מתוקף תפקידי בנושא המעצרים המנהליים".

השר בן גביר סיכם: "אתה חייב להבין את הביקורת נגדך, אתה מתנגד לצווים לרוצחים ובעד צווים לפגיעה ברכוש".