ינון מגל
ינון מגלצילום: Yossi Zeliger/Flash90

איש התקשורת ולשעבר העורך הראשי של אתר וואלה, ינון מגל, מעיד היום (שלישי) במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתיק 4000 בבית המשפט המחוזי בירושלים.

מגל עלה על דוכן העדים והעיד כי הוא "מקיים מדי פעם שיחות עם רה"מ". לדבריו, הוא "תומך בו פוליטית" אך סייג וציין כי הם "אינם חברים".

התובעת עו"ד יהודית תירוש ביקשה ממנו לספר על גיוס הכספים לטובת הגנתו של נתניהו בתיק, אך עו"ד בן צור התנגד. למרות ההתנגדות, השופט איפשר לתירוש לשאול את מגל על גיוס הכספים לנתניהו. "הייתי בבית וראיתי שהיו באותם ימים דיווחים על הסדר טיעון. רציתי למנוע את זה אז עלה לי רעיון כדי שנתניהו לא יחתום על הסדר. מיד גייסנו 4 מיליון שקלים", אמר מגל ולדבריו הכסף נתרם.

תירוש הקריאה למגל ציוץ שבו הוא כתב כי "לפרקליטות יש את חזקת החפות", ושאלה אותו אם הוא חושב שאנשי הפרקליטות עבריינים. "במשפט נחשפים הרבה דברים שמעלים תהיות ושאלות, וזה מעורר גם את הביקורת הזאת", השיב מגל.

על ההתערבות בתכני אתר וואלה בכל הקשור לפרסומים על משפחת נתניהו, ראש הממשלה ורעייתו, אמר מגל: "הייתה כל הזמן התערבות, שמתי קלסר עם הודעות מאילן ישועה הצצתי והפסקתי כי זה עורר גועל, מהודעה של 'אל תכתוב על ערוץ 10 כי אני נפגש איתם, תוריד את התמונה של שרה, אל תדבר על פואד, גדעון סער צלצל שלא תעלה אייטם על גאולה, יאיר לפיד צלצל להיכנס לסלבס'".

"זה היה מקום שהתנהל בצורה מאד לא רצינית מבחינה עיתונאית לא מבחינתי מבחינת אילן ישועה. הוא לגבי נתניהו היה אומר לי כל הזמן זאת הגברת, בעקבות המשפט שהתנהל, אני חושב שהוא מבין שהוא בכלל מדבר על הגברת אלוביץ׳ שדיברה איתו. אף פעם לא דיברתי עם אלוביץ׳ ואף פעם לא דיברתי לא עם שרה. ולא עם יאיר נתניהו. אני פעם אמרתי לו אם הוא רוצה שאדבר עם אלוביץ׳ - זה היה דבר דורסני ומגעיל ובין היתר בגלל זה הלכתי לפוליטיקה. כן?".

התובעת תירוש טענה כי יש "סתירה חזיתית" בעדותו למשטרה ב-2018, וביקשה מהשופטים לחקור אותו חקירה נגדית שמשמעותה - הכרזה על מגל כעד עוין. הבקשה נדחתה.