בן גביר באיילוןללא קרדיט

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע הערב (שלישי) לאזור ההפגנה בכביש איילון לאחר שמפגינים ירדו וחסמו את הכביש במשך מספר שעות.

בנוסף, באזור קפלן בתל אביב נרשמו עימותים בין מפגינים לשוטרים. מספר מפגינים הציתו אבוקות במוקדי ההפגנה. המשטרה משתמשת במכת"זית לפינוי המפגינים.

עד כה נעצרו במהלך ההפגנות נגד הרפורמה המשפטית 45 מוחים שניסו לשבש את תנועת הרכבות וחלקם ניסו לחסום כבישים ברחבי הארץ.

במהלך הפגנה בהשתתפות מאות בצומת עין המפרץ, אחת המפגינות תקפה שוטרת לאחר שהתבקשה על ידה לעלות לכביש. במהלך מעצרה מפגין נוסף תקף אף הוא שוטר ונעצר. השניים הובאו לחקירה בתחנת משטרת עכו.

מוקדם יותר נוסע לחץ על בלם החירום ברכבת באזור חדרה ועצר את תנועתה בפתאומיות. כוחות משטרה שהגיעו לזירה עצרו את החשוד.

בנוסף, בשל תקלה מסתורית, תנועת הרכבות הושבתה למשך כשעה. גורמים ברכבת אמרו לעמית סגל כי "מדובר בכפתור חירום של כיבוי אש שמפגין לחץ עליו והוריד את מערכת החשמל ואז גם הגנרטור של הגיבוי לא עזר. המפגין לא היה אמור להיות שם".

כוחות גדולים חסמו הערב (שלישי) את הכניסה לתחנת הרכבת בלוד, ובתחנת רכבת השלום בתל אביב איפשרו רק לבעלי כרטיסי נסיעה להיכנס, כשחלק מהמוחים רכשו כרטיסים בכדי להיכנס להפגין.

בעקבות עומס מפגינים ברציפים, רכבות לא עצרו בתחנת השלום בתל אביב.

כתב ערוץ 14 עתי שליו הותקף במהלך הפגנה בתחנת רכבת השלום בתל אביב. ארגון העיתונאים והעיתונאיות גינה: "אין מקום לגילויי אלימות כלפי עיתונאים וצוותי תקשורת. אי אפשר מצד אחד להפגין בעד דמוקרטיה וחופש ביטוי, ובמקביל להפריע ללא הפסקה לשידור ולתקוף כתבים".

שוטרי מרחב איילון עצרו 6 חשודים בתחנת רכבת ההגנה ת"א לאחר שחיכו במבואה של תחנת הרכבת ובתזמון ירדו לרציפים וחסמו את דלתות הרכבת. כוח המשטרה שהיה במקום זיהה את ההתארגנות, עצר אותם מיד והרכבת המשיכה בנסיעה. ששת החשודים הובאו לחקירה בתחנה.

שקמה ברסלר ומשה רדמן, ממובילי המחאות נגד הרפורמה המשפטית הודיעו על צעדה רגלית הערב בשעה 20:30 מכיכר קפלן בתל אביב ועד לירושלים.

השוטרים בשטח הונחו לא לאפשר ירידה לרציפי הרכבת. "מדובר בסכנת חיים ברורה ומתפקידינו לשמור על שלומם וביטחונם של האזרחים. אנו שבים וקוראים למוחים לפעול באחריות ולהשמע להוראות השוטרים בשטח", נמסר מהמשטרה.

עוד נמסר כי "במידה וגבולות החוק יפרצו- המשטרה תאלץ להשיב את הסדר על כנו בכל האמצעים העומדים לרשותה".

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי אמר בתום הערכת מצב: "נתנו הוראה לכרוז ברציפי המחאה, מי שירד למסילה ייעצר, מדובר בסכנת חיים".

בתוך כך, מפגיני ימין מתכוונים לחסום את הכניסות לקיבוצים באיזור הצפון והדרום. 50 אזרחים הגיעו אמש להפגנה של תנועת "אם תרצו" מול ביתו של שר הביטחון יואב גלנט בעמיקם וקראו להדיח את המילואימניקים שהודיעו כי יסרבו לשרת בגלל הרפורמה.

"גלנט גלנט תתעורר, לסרבנים אל תוותר", קראו המוחים.

מתן ג'רפי, רכז משימות ארצי בתנועת אם תרצו: "שירתי בגולני ומדי שנה אני משרת 30 ימים במילואים. בעוד מספר שבועות אצא לתעסוקה מבצעית. מעולם לא חלמתי לסרב על רקע החלטה פוליטית כזו או אחרת. אנו קוראים לשר הביטחון לא להיכנע ולהדיח מיידית את הסרבנים!"