זירת הפיגוע בגבעת התחמושת
זירת הפיגוע בגבעת התחמושתצילום: Chaim Goldberg/Flash90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד המחבלת סמירה חרבאווי, תושבת ירושלים כבת 53, וזאת בגין ניסיון דקירה בגבעת התחמושת בירושלים לפני כשבועיים.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד נהורא לוי, הנאשמת החליטה לבצע פיגוע חבלני נגד כוחות הביטחון ולשם כך יצאה מביתה בשכונת פסגת זאב בעיר ונסעה באמצעות הרכבת הקלה לכיוון שער שכם, זאת לאחר שהצטיידה בסכין קצבים.

כשהגיעה החשודה לתחנת רכבת הקלה בגבעת התחמושת היא עמדה במקום מספר דקות ארוכות והתנהגה באופן שעורר את חשדו של אזרח שנכח במקום באותה העת. לאחר מספר דקות, פנה האזרח למאבטח הרכבת הקלה אשר שהה במקום והסב את תשומת ליבו להתנהגותה החשודה של הנאשמת.

המפכ"ל בזירת האירוע

בשלב זה, פנה המאבטח ותשאל את הנאשמת וכן ביקש לערוך חיפוש בתיקה. אז פתחה החשודה את התיק שבידה, שלפה מתוכו את הסכין והניפה אותו לעברו של המאבטח ואזרחים נוספים שהיו במקום, למרות קריאותיו של המאבטח להחזיר את הסכין שאחזה לתיק.

על מנת לגרום לה לחדול ממעשיה ירה המאבטח ברגלה.

על פי כתב האישום, מספר חודשים קודם היא שהתה ברכבת הקלה בגבעת התחמושת במשך זמן רב כשהיא מחזיקה בידה תיק והעלתה את חשדם של מאבטחי הרכבת הקלה אשר היו במקום.

בשל כך פנו אליה המאבטחים וביקשו ממנה להתלוות אליהם, היא לא הגיבה לבקשת המאבטחים, דבר אשר הגביר את חשדם ומשכך ביקשו ממנה למסור להם את התיק אשר בידה אך היא סירבה לכך ולא אפשרה למאבטחים לפתוח את התיק. אז המאבטחים לקחו מידה את התיק ומצאו בו סכין קצבים.

כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרה של הנאשמת עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה.