כדורסל (ארכיון)
כדורסל (ארכיון)ישי קרוב

בעונה האחרונה הגיעה הפועל ירושלים עד לאירוע השיא של הכדורסל האירופי, גמר ליגת האלופות של פיב"א שם הפסידה לטלקום-בון הגרמנית. בדרך לגמר הגדול, צלחה ירושלים סדרת רבע גמר צמודה ובעיקר אמוציונאלית מול אא"ק אתונה היוונית כשהביסה אותה במשחק השלישי והמכריע בסדרת רבע הגמר.

את המשחק השני בסדרת רבע הגמר מול היוונים, הפסידו הירושלמים בחוץ בתוצאה 78:94, במשחק בו התפרעו האוהדים היוונים המקומיים כשהשליכו סלעים וחפצים לעבר האוהדים הישראליים האורחים מירושלים. כתוצאה מההתפרעות, נפצע אוהד ישראלי אחד ודגל ישראל הוצת, דבר שהביא לענישה קשה וחמורה מצידה של הנהלת פיב"א כלפי הקבוצה היוונית.

על פי העונש המקורי, היוונים לא יוכלו לארח משחקים עם קהל למשך עונה שלמה במפעל השני בחשיבותו באירופה זאת בנוסף לקנס של 50 אלף יורו שהושת על המועדון היווני.

היום (שני) בית הדין לבוררות בספורט, ה-CAS, המתיק את עונשם של היוונים בפסיקה הסופית והמוחלטת כשבית הדין הבינלאומי נחשב לערכאה העליונה ביותר בתחום הספורט.

בית הדין הבינלאומי אמנם הותיר את הקנס על כנו, אך פסק כי היוונים יוכלו למלא 20 אחוזים מהתפוסה הביתית באולמם הביתי, באנו ליוסיה, בתנאי שהכרטיסים הללו יימכרו כמינויים שנתיים ובכך למעשה יאפשרו רק למעט אוהדים קבועים להגיע ולעודד אותם במשחקיהם במסגרת ליגת האלופות של פיב"א.