השופטות רבקה פרידמן פלדמן ונאווה ברוורמן
השופטות רבקה פרידמן פלדמן ונאווה ברוורמןצילום: דוברות הרשות השופטת

השופטת רבקה פרידמן פלדמן, שעומדת בראש הרכב השופטים במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, קודמה להיות שופטת בכירה בבית המשפט המחוזי בירושלים.

בנוסף, קודמה להיות שופטת בכירה נאווה ברוורמן, אשתו של ראש הסגל של ראש הממשלה צחי ברוורמן. המינויים דורשים חתימה של שר המשפטים יריב לוין ושל נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

לאור ניגוד העניינים של הליכוד עקב היותה ראש ההרכב במשפט של נתניהו, הסמכות לאשר את התפקיד עברה לשר עמיחי אליהו מעוצמה יהודית, שחתם על המינוי לבקשת חיות.

בסבב מינויים האחרון של יריב לוין בהסכמת חיות מונו השופט גייפמן יהושוע והשופט לוי ירון כשופטים בכירים של בית המשפט המחוזי תל אביב, השופט אברהם יונתן כשופט בכיר של בית המשפט המחוזי נצרת, השופט אבינור שאול כשופט בכיר של בית המשפט השלום תל אביב, השופט גזית יובל כשופט בכיר בית המשפט השלום תל אביב, השופטת שרון ריבה כשופטת בכירה של בית המשפט השלום פתח תקוה.

בחודש אפריל ובחודש יוני בהתאמה השופט פלאח זאיד מונה כשופט בכיר של בית משפט השלום חיפה והשופטת קויפמן עירית כשופטת בכירה של בית המשפט השלום באר שבע.

באותו הסבב המליצו נשיא בתי משפט השלום בתל אביב השופט צחי עוזיאל ונשיא בית המשפט המחוזי בירושלים השופט בדימוס אהרן פרקש בהתאמה על השופטת נאווה ברוורמן, ועל השופטת רבקה פרידמן פלדמן.