אלדד יניב
אלדד יניבצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אלדד יניב שהיה פעיל שמאל וממובילי המחאות נגד ממשלת נתניהו בעבר, הודיע כי הוא לוקח פסק זמן מהתקשורת לטובת כתיבת ספר.

יניב שכאמור היה בעבר ממתנגדי ממשלת נתניהו, החל בחודשים האחרונים להשתתף כפאנליסט קבוע בתוכנית 'הפטריוטים' ב'ערוץ 14' שם הוא משמש כסממן השמאלי.

לפני מספר שבועות טען בשידור חי כי בעת שהיה ממארגני המחאות נגד נתניהו, גורמים בכירים במשטרה היו מתדרכים אותו באופן קבוע נגד הממשלה.

לשאלת חברי הפאנל מי הם המתדרכים ענה יניב כי יגלה הכל בהמשך. היום כתב יניב בחשבון הטוויטר שלו: "רציתם שמות, תקבלו את כל האמת. אתרכז בשבועיים האלה מחוץ לפריים שלכם, כדי להתנתק ולהתקדם מאד עם כתיבת ספרי. נתראה בקרוב".

"אנחנו היינו מתודרכים, לא בהנדסה לאחור אלא בזמן אמת – אנחנו היינו מתודרכים באופן קבוע על ידי בכירי החוקרים במשטרת ישראל, לא רק עיתונאים", אמר יניב בערוץ 14 והבטיח כי בעתיד יחשוף את זהות המתדרכים.

"אני אחשוף את השמות יותר מהר ממה שאתה חושב, אני לא מתמודד כמו אפי נווה. אני לא רק אחשוף אותם – אני גם אדאג שאף אחד לא יוכל להכחיש את זה. אנחנו תודרכנו בזמן אמת איך נראים התיקים, מי הולכים לסגור עדי מדינה ומה יש בתיקים".

"לא תדרכו רק עיתונאים, תדרכו גם פעילים בולטים במחאה", הסביר יניב. "הם רצו לגייס אותנו כדי לעשות פה שינוי פוליטי במדינה, אותי זה שירת כי אני האמנתי שמה שהם אומרים לי זה נכון. אני נלחם על השחיתות מ-2010, ואם מסבירים לי החוקרים הכי בכירים במשטרת ישראל על קו אספקה שיש נגד נתניהו, על קבלות, חשבוניות, על הטיית רגולציה במיליארד ו-800 מיליון, אני מאמין לדברים האלה. כשתתי ניצבים במשטרה מתדרכים אותי אני מאמין לדבר הזה, אני חושב שגם אתה היית מאמין לזה".

"ההיסטוריה שלי ידועה, אני לא משאיר אצלי מידע. בדיוק כמו שחשפתי הכל בעבר אני אחשוף את זה גם בהווה, המתן קצת בסבלנות. נגדי לא מגישים תביעות דיבה ולא במקרה, כי כשאני חושף את זה האדמה רועדת", אמר לסיום.

שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן צייצה בתגובה לדברי יניב: "לאור החשיפה הבלתי נתפסת של אלדד יניב בערוץ 14, לפיה הוא ופעילי מחאה נוספים מהשמאל תודרכו בפרטי חקירת נתניהו מתוך מטרה מוצהרת מטעם בכירי המשטרה להפיל את ראש ממשלה מכהן מהשלטון- יש לפתוח בחקירה מיידית נגד רוני אלשיך, אביחי מנדלבליט ושי ניצן על ניסיון מעשי לביצוע הפיכה שלטונית".