המשטרה פתחה בחקירה בחשד להעלבת עובד ציבור, הוצאת לשון הרע והסתה לאלימות לאחר שמפגינים הכינו שלטים שעליהם מופיעות תמונות של שוטרים שתועדו פועלים באלימות כלפי מוחים לצד שמם ופיזרו אותם במוקדי מחאה בתל אביב.

"משטרת ישראל קוראת לציבור להימנע מלפרסם פרסומים שפוגעים בשוטרים ומשפחותיהם ומוציאים את דיבתם", נמסר.

"ההחלטה של המשטרה שלא לחקור שוטרים אלימים, אבל כן לחקור את מי שמצביע על היותם אלימים, היא אבסורדית, נמסר מתנועת מחאת הסטודנטים והסטודנטיות. "השלטים ביקשו להביא לידיעת הציבור את מעשי האלימות מהשבוע האחרון. ליבנו עם קרובנות האלימות המשטרתית שסיימו את ההפגנות בבתי חולים. לא נירתע".

המפכ"ל קובי שבתאי הגיב "עשו משפט שדה לשוטרים, כל מקרה ייבדק, לא מקלים ראש", אמר שבתאי. "זו תופעת שיימינג חמורה שלא נתקלנו בה עד כה. לשוטרים האלו יש משפחות וילדים, הם תרמו עשרות שנים לביטחון".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב "קמפיין השיימינג וההסתה של חבורת אנרכיסטים נגד שוטרי יס"מ ת"א הגיבורים המגנים על ביטחון תושבי תל אביב ואזרחי ישראל וכבר חצי שנה פועלים במסירות מדי שבוע, לאכיפת החוק ושמירה על הסדר הציבורי, הוא מזעזע וחציית כל קו אדום. אני מגבה את שוטרי משטרת ישראל הגיבורים ואת השוטרים הללו שמוסרים את נפשם בשטח וגם עומדים תחת מתקפות ברשתות ואני סמוך ובטוח כי הם ימשיכו לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר, כפי שעושים עד כה".

סגנית שר האוצר ח"כ מיכל וולדיגר מסרה "השוטרים עומדים במשימה בלתי אפשרית. תליית השלטים נגדם היא מעשה שלא יעשה המערער עוד יסוד בחברה שלנו. לתלונות נגד עובדי ציבור יש מקום לבירור, והוא ממש לא בכיכר העיר".

אביגיל שררה, מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים הגיבה "אנחנו מזועזעים מהקמפיין האישי כנגד שוטרים שהיו בתפקיד בהפגנות ובמחאות ורואים זאת בחומרה. זוהי חציית קו אדום שסופה, חלילה, פגיעה פיזית בשוטר או שוטרת.

אסור ששוטרים יהיו קורבן של המחאות ברחובות. השוטרים נמצאים בתפקיד על מנת לשמור על הסדר הציבורי והביטחון של אזרחי מדינת ישראל, מתוך שליחות ואחריות. אנחנו דורשים מהיועמ"ש ומפרקליט המדינה לפתוח בחקירה כדי לאתר את מי שביצעו את המעשה. חייבים לעצור היום את ההסתה נגד השוטרים".