עמית הלוי
עמית הלויצילום: דוברות

יוזם "חוק טבריה", ח"כ עמית הלוי תקף בחריפות הבוקר (שני) את פסיקת בג"ץ לפיה החוק יחול מהבחירות הבאות וכי המועמדות לראשות העיר בועז יוסף, מקורבו של יו"ר ש"ס, נפסלה.

"ראינו אתמול מחזה של ביהמ"ש שיכול לדרוס בקלילות חוק של המחוקק. אל תהיו בצד אחד, תקשיבו, תדונו, אל תטיחו. החוק נידון ברצינות בכנסת, הציבור הכריע וביהמ"ש החליט שזה לא מתאים לו. מה לא לגיטימי בחוק שהיה קיים במשך 50 שנה במדינת ישראל?", תהה הלוי בראיון לכאן רשת ב'.

הוא שנשאל על העיתוי השנוי במחלוקת של הצעת החוק, סמוך לבחירות לרשויות המקומיות, וענה: "מדובר בחוק פרסונלי רק כאשר החוק הוא בעל תוצאה פרסונלית לאדם אחד. החוק הזה נוגע ל-25 אנשים, חברי ועדות קרואות. אני מחוקק לפי אמת מידה - תיקון עוול או לא תיקון עוול, ולא לפי כמה חברי ועדות קרואות רוצים להתמודד. אין שום צידוק למנוע את התיקון הזה לאלו שמחר בבוקר נדרשים אליו".

שופטי בג"ץ קבעו אמש פה אחד כי "חוק טבריה" יחול מהבחירות הבאות כך שמקורבו של דרעי בועז יוסף לא יוכל להתמודד. בג"ץ קבע שאין צורך להכריע בטענה שהתיקון אינו חוקתי. ההחלטה ניתנה ללא נימוקים בשל סד הזמנים.

בתום 5 שעות דיון, השופט נועם סולברג הודיע לצדדים כי עמדת השופטים היא לקבוע שהחוק, שנועד לאפשר למקורבו של אריה דרעי להתמודד לראשות טבריה, לא יחול על הבחירות הקרובות. כך בועז יוסף לא יוכל להתמודד. השופטים הציעו ליוסף שלא להתמודד באוקטובר הקרוב והוא סירב.