ביקור השר לביטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר, במשמר הגבולדוברות המשטרה

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע אתמול יחד עם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי לסיור בבסיס האימונים של מג"ב במכמש. את הביקור הוביל מפקד משמר הגבול ניצב יצחק בריק.

במהלך הביקור קיבל השר סקירה מקיפה אודות החיל ממפקד מג"ב, על כלל יחידות משמר הגבול שנמצאות בכל רחבי הארץ ועל אתגרי העתיד.

בזמן הסקירה, קיבלו השר, המפכ"ל ומפקד מג"ב דיווח על פיגוע הירי שהתרחש במעלה אדומים, פיגוע שבו קצין מג"ב ניטרל את המחבל והציל חיי אדם.

בהמשך הוצגו לשר בתצוגות ובתרחישים במתקני בסיס האימונים היכולות המבצעיות והאמצעים הטכנולוגיים, המודיעיניים והמבצעיים העומדים לרשות החיל שעימם מתמודדים במשימות המגוונות הלוחמים בשטח.

השר שוחח עם לוחמות ולוחמים במהלך ביקורו ושמע מהם על האתגרים, על החוויות מהשירות בשטח ועל תחושת המשמעות והגאווה להיות שייכים למשמר הגבול.

בן גביר וחנמאל על מדים
בן גביר וחנמאל על מדיםצילום: דוברות המשטרה

בן גביר אמר: "אנו מייעדים את מג"ב לכוח המרכזי בבניית המשמר הלאומי של מדינת ישראל. לוחמי מג"ב פועלים בכל מקום, כל הזמן בצורה ערכית ומקצועית. כל אחד מהלוחמים כאן הוא שליח של עם ישראל. אני נותן גיבוי מלא ללוחמים שלנו - זה מסר שחשוב לי מאוד להעביר לכם, לוחמי מג"ב. אנחנו עוד מצפים להמשך עשייה משמעותית במג"ב למול האתגרים השונים. זה המקום להגיד לכם תודה על המסירות ועל ההקרבה האישית שכל אחד ואחת מכם מקריבים למען עם ישראל".

שבתאי אמר: "רוח האדם המפעמת במשמר הגבול הפכה אותו לאורך השנים לחיל מוביל, הן בתחום הלחימה והן בתחום פיתוח האמצעים הטכנולוגיים המאפשרים ללוחמי החיל להתמודד טוב יותר עם האתגרים העומדים בפתחו. היום הייתה לנו הזכות להציג לשר לבל"מ את יכולתו של משמר הגבול ובין היתר גם פעילות הימ"מ - היחידה הלאומית, ואת ההתקדמות העצומה שהחיל עשה במקצועיות הלחימה בשלל תנאים מורכבים ואת הכלים הטכנולגיים שחלקם פורצי דרך בתחום הלוחמה".

"חשוב לזכור כי מאחורי היכולות שהוצגו לשר לבל"מ היום יש עשרות שנות עבודה של שיפור מיומנות הלחימה ופיתוח אמצעים שכל הזמן מתחדשים ומותאמים למציאות המאתגרת שאיתה אנחנו מתמודדים. לוחמי מג"ב כמו יתר שוטרי משטרת ישראל הם חומת המגן של מדינת ישראל בלחימה עיקשת וחסרת פשרות כמו שראינו כאן היום".

יצחק בריק אמר: "משמר הגבול הוא חיל שמושתת על ערכים של מצוינות ומקצועיות, הלוחמים שלנו הם תמונת ראי של כל חלקי החברה הישראלית. הכוח שלנו כחיל טמון בהון האנושי המרכיב אותו. לוחמי מג"ב נמצאים בכל רחבי הארץ, נכונים להתמודד עם כל אתגר ומשימה בנחישות. יש לנו אחריות אחת - בטחון אזרחי מדינת ישראל תוך התמודדות עם אתגרים רבים ומגוונים. תמונת הניצחון שלנו היא חיזוק ההרתעה, הסדר החברתי ונורמת הציות לחוק. נמשיך להיות חומת המגן של עם ישראל".