זירת הפיגוע
זירת הפיגועצילום: מד"א

אישה בת 31 נפצעה בצהריים (רביעי) באורח קל בפיגוע ירי מרכב חולף לעבר מכונית סמוך לצומת חמרה בבקעת הירדן. אדם נוסף לקה בחרדה.

מלבד האישה שנפצעה היו ברכב שספג את הירי בעלה ושני ילדיהם, בני 6 ו-9. על הרכב זוהו סימנים של שישה קליעים. כוחות הביטחון פתחו במצוד אחר מבצעי הירי שנמלטו מהזירה.

החובש הבכיר יונתן שנבאי סיפר: "כשהגענו לזירה ראינו את הרכב עם סימני ירי. בתוך הרכב היו ארבעה נוסעים, ובאורח נס רק נוסעת אחת נפצעה באורח קל משברי זכוכיות. הענקנו לה טיפול רפואי בשטח ופינינו אותה לבית חולים".

נחסמו כניסות באזור שכם, חלק מהנשק של המחבלים אותר בזירה.

רפאל, אבי המשפחה, סיפר לאסתי פרז וכרמל דנגור בכאן רשת ב כי: "חזרנו מחופשה בצפון, לפתע זיהיתי רכב עם לוחית זיהוי פלסטינית שהתחיל להסתובב על הכביש, ועשה תנועה חשודה. עצרתי 20 מטר לפני, ואז הרכב חזר לנתיב והתחיל להתקדם אליי. שתי מטר מאיתנו הוא חצה את הקו, חסם אותי והנוסע יצא עם נשק M16 והתחיל לירות". רפאל הוסיף "אשתי צעקה 'זה פיגוע, סע רוורס, תברח' והרכב של המחבלים נסע ישר לכיוון שכם".

הירי בבקעת הירדן אירע יום אחרי הפיגוע ליד הקניון במעלה אדומים שבו נפצעו שישה בני אדם, בהם שניים באורח קשה.

את הפיגוע ביצע המחבל מוהנד מזארעה (20) מהעיירה הפלסטינית אל-עיזריה שסמוכה למעלה אדומים. לוחם משמר הגבול שהיה במספרה חתר למגע וחיסל את המחבל.

בבית החולים שערי צדק התעורר היום תושב יצהר, אברהמי פרידלנדר, שנפצע קשה בפיגוע במעלה אדומים. הוא היה במסעדה עם אשתו וששת ילדיו, ואחד הילדים נפצע קל בגבו. נוסף על פרידלנדר מאושפזים בבתי החולים בירושלים עוד ארבעה פצועים מהפיגוע. מצבם בינוני וקל.

כמה שעות לאחר הפיגוע במעלה אדומים, ניסה מחבל לדקור קצינה וחייל בצומת אשתמוע שבדרום הר חברון. לא היו נפגעים. המחבל, מוחמד אל-זעאריר (15), חוסל.

מחקירת האירוע עלה כי סגן ר', סגנית קצין ההגנה המרחבית של חטיבת יהודה, נסעה סמוך לצומת וזיהתה חשוד בתחנת האוטובוס. יחד עם הנהג ברכב הם קיבלו החלטה לחזור ולתחקר את החשוד, ששלף לעברם סכין וניסה לדקור אותם. הנהג ברכב פתח באש ונטרל את המחבל שנפצע אנושות ובהמשך מת.